Prešov v odvete zdolal Banja Luka a je v skupinovej fáze Pohára EHF

Rado Antal v akciiRado Antal v akcii Zdroj: SITA

PREŠOV - Hádzanári Tatrana Prešov zvíťazili v sobotu v odvetnom zápase 3. kola Pohára EHF nad Banjou Lukou 30:25 a keďže triumfovali i v prvom dueli na ihrisku súpera po výsledku 36:25, tak si vybojovali účasť v skupinovej fáze Pohára EHF. O ich súperoch rozhodne 6. decembra žreb v Belehrade.

Tatran Prešov - Banja Luka 30:25 (12:11)
Zostava a góly Prešova: Verkič, Krupa - Rábek 4, Mažár, Hrstka 2, Michal Urban 2, Michniewicz, Krok 1, Lukáš Urban, Tumidalský 1, Orlovský, Číp 3, Guzy 2, Pejovič, Antl 12/3, Petro 3. Najviac gólov Banja Luka: Obradovič 7, Jankovič 6, Mikič 5, 7 m: 3/3 - 0/0, vylúčení: 2:4. Rozhodcovia: Mykolaitis, Sniurevicius (obaja Litva), 1685 divákov.
Prvý zápas: 36:25, do skupinovej fázy Pohára EHF postúpil TATRAN PREŠOV.

Na úvodný gól si diváci v Tatran handball aréne museli počkať až do 4. minúty, keď sa presadil hosťujúci Jankovič. O štyri minúty neskôr sa presadil i jeho spoluhráč Mikič a hostia vyhrávali 2:0. Pozorná a na hranici tvrdosti hrajúca bosniacka obrana, však kapitulovala po prvý raz v 9. minúte a Číp znížil na 1:2. Vzápätí sa presadili i Guzy s Antlom a Tatran vyhrával 3:2. V 14. minúte domáci brankár Verkič rozohral rýchlu kontru, na ktorej konci bol Antl a zvýšil na rozdiel dvoch gólov - 6:4. Ich súper však zrovnal a na konci 19. minúty ich poslal do jednogólového vedenia Mikič - 7:8. Domáci hráči hrali na pol plynu, no pri zvýšenom úsilí im v 26. minúte prinavrátil pokoj na ich ruky Michal Urban - 10:8. Ten istý hráč dal aj bodku za prvým polčasom, keď v poslednej sekunde upravil na 12:11.

Na začiatku druhého dejstva vyrovnal Obradovič (12:12), no vzápätí sa dva razy presadil Antl a upravil na 14:12. Tatran si bez väčších problémov udržiaval dvojgólové vedenie a v 45. minúte ho zvýšil Rábek - 20:17. O dve minúty neskôr zvýšil po rýchlej kontre Antl na 22:18 a po ňom pridal ďalší gól Petro. Hostia znížili v 49. minúte po góle brankára Ljubišiča, ktorý cez celé ihrisko prekonal vybehnutého Krupu - 23:20. Tatran napokon zvíťazil 30:25 a postúpil do skupinovej fázy druhej najprestížnejšej európskej súťaže.

Ivan Pompoš, asistent trénera Tatrana Prešov: "Tešíme sa, že sme vyhrali aj v druhom domácom stretnutí. Borac aj po jedenásťgólovej prehre hral až do poslednej sekundy zápasu, čo slúži ku cti súperovi. Na našich chlapcoch sa prejavila únava z predošlého tripu, z čoho pramenili aj niektoré zbytočné chyby. Sme spokojní s postupom."

Radoslav Antl, krídelník Tatrana Prešov: "Každý divák, ktorý bol dnes v hale videl, že sme neboli v pohode. Boli sme na cestách, či už v Skopje alebo v sobotu v Banja Luke. Bol to pre nás štvrtý zápas v priebehu ôsmich dní, takže bol to naozaj pestrý týždeň."