Real v bitke o Madrid zdolal Atlético, Barcelona rozdrvila Bilbao

Adriano so spoluhráčmi oslavuje svoj gól Adriano so spoluhráčmi oslavuje svoj gól Zdroj: SITA

MADRID - V zápase 14. kola španielskej Primera División zvíťazilo Getafe nad Málagou 1:0. Debakel na svojom ihrisku utrpela Valencia, ktorá prehrala so Realom Socieda 2:5 napriek tomu, že už v 2. minúte sa ujala vedenia zásluhou Soldada. Hostia však predviedli gólový uragán a postarali sa o odvolanie trénera Mauricia Pellegrina.

Barcelona dosiahol v štrnástom ligovom zápase trinásty triumf, o ktorom na Nou Campe v súboji s Athleticom Bilbao rozhodla už do prestávky. Po góloch Piqueho, Messiho a Adriana viedol katalánsky favorit už 3:0, čestný úspech hostí zaznamenal Gomez. Výsledok ešte prikrášlili druhým gólom Messi a Fábregas.

V madridskom derby zvíťazil favorizovaný Real nad Atléticom 2:0. Zverenci trénera Mourinha sa do vedenia dostali už v 16. minúte, kedy brankára Courtoisa prestrelil z priameho kopu Ronaldo. Portugalský útočník o päťdesiat minút neskôr nahral Özilovi na druhý gól, o ďalšie presné zásahy ho pripravili žrď a brvno.

Real Madrid - Atlético Madrid 2:0 (1:0)
Góly: 16. Cristiano Ronaldo, 66. Mesut Özil

Getafe - Málaga 1:0 (0:0)
Gól: 57. Lopo. ČK: 90.+4 Castro (Getafe), 9500 divákov.

Valencia - Real Sociedad San Sebastian 2:5 (1:1)
Góly: 2. a 73. Soldado - 44. De la Bella, 57. Gonzalez, 64. Ifran, 83. Agirretxe, 90.+1 Vela (z 11 m). 37.000 divákov.

FC Barcelona - Athletic Bilbao 5:1 (3:0)
Góly: 22. Pique, 25. a 70. Messi, 45. Adriano, 57. Fábregas - 65. Gomez

• Zdroj: TASR, ČTK, footyroom