Jedinečná rozcvička bránkového rozhodcu: Je to správny profík

Dôkladná rozcvička bránkového rozhodcuDôkladná rozcvička bránkového rozhodcu

ENSCHEDE - Základom každého športového výkonu by malo byť dôkladné rozcvičenie. Väčšina športovcov to dobre vie a predovšetkým profesionáli si nedovolia nič oklamať a vypustiť. Mohlo by sa im to vypomstiť v zápase, či už slabým výkonom alebo v horšom prípade zranením.

Ako obrovský profesionál sa v zápase skupinovej fázy Európskej ligy medzi Twente Enschede a Helsingborgom ukázal grécky arbiter Anastasios Sidiropoulos (33). Na záverečný duel skupiny L bol nominovaný do pozície bránkového rozhodcu, ktorý toho počas zápasu veľa nenabehá a popravde ani nemá extrémne veľa práce.

Aj napriek tomu neponechal pred úvodným hvizdom nič na náhodu a rozcvičil sa skutočne dôkladne. Jeho "zahrievanie" si všimla jedna z kamier a celú situáciu v polčasovej prestávke rozobrali aj hostia v štúdiu holandskej televízie. Na Sidiropoulosovi sa výborne zabávali, keďže v rámci rozcvičky si skúšal aj pohyby, ktoré by mal vykonávať počas zápasu a pri takomto "tréningu na sucho" vyzerajú naozaj kuriózne.

V samotnom zápase však veľa práce nemal, asi aj kvôi tomu, že o postupujúcich z tejto skupiny už bolo rozhodnuté. Oba tímy boli zmierené s koncom v pohárovej Európe a nič na to nezmenila ani výhra hostí 3:1.

• Zdroj: športky, ts, youtube