Bayern víťazne v Augsburgu, Dortmund a Schalke zaváhali

Mario Gomez, Franck Ribéry a David AlabaMario Gomez, Franck Ribéry a David Alaba Zdroj: SITA

MNÍCHOV - V 16. kole nemeckej futbalovej bundesligy prekvapujúco prehral obhajca titulu Borussia Dortmund na svojom trávniku s Wolfsburgom 2:3. Dortmund tak stráca na lídra tabuľky Bayern Mníchov, ktorý nezaváhal v Augsburgu a vyhral 2:0, už 14 bodov.

Bosniansky útočník VfB Stuttgart Vedad Ibiševič hetrikom zariadil víťazstvo svojho klubu nad Schalke 04 3:1. Freiburg si poradil s Fürthom 1:0, slovenský stredopoliar Karim Guede nastúpil v drese domácich v 60. minúte. Vo večernom zápase zvíťazil Eintracht Frankfurt nad Werderom Brémy 4:1, keď všetky góly padli až v druhom polčase.

FC Augsburg - Bayern Mníchov 0:2 (0:1)
Góly: 39. Müller (z 11 m), 63. Gomez. 30.660 divákov.

1. FC Norimberg - Fortuna Düsseldorf 2:0 (1:0)
Góly: 27. Polter, 90.+1 Feulner. 37.041 divákov.

VfB Stuttgart - Schalke 04 3:1 (2:1)
Góly: 2., 38. (z 11 m), 61. Ibiševič - 12. Marica. ČK: 67. Sakai (Stuttgart) - 73. Jones (Schalke). 55.880 divákov.

Borussia Dortmund - VfL Wolfsburg 2:3 (1:2)
Góly: 6. Reus, 61. Blaszczykowski (z 11 m) - 36. Diego (z 11 m), 41. Naldo, 73. Bas Dost. ČK: 35. Schmelzer (Dortmund). 80.645 divákov.

Freiburg - Grüther Fürth 1:0 (1:0)
Gól: 15. Caligiuri. 22.600 divákov. K. Guédé (Freiburg) hral od 60. min.

Eintracht Frankfurt - Werder Brémy 4:1 (0:0)
Góly: 47. 47, 62. Schwegler, 63. Aigner, 90. Inui - 54. Petersen. 51.500 divákov

Borussia Mönchengladbach - 1. FSV Mainz 05 2:0 (0:0)
Góly: 58. Hanke, 63. Arango
Radoslav Zabavník (Mainz) hral do 69. min

Hannover 96 - Bayer Leverkusen 3:2 (1:1)
Góly: 20. a 69. Huszti (oba z pok. kopov), 57. M. B. Diouf - 3. G. Castro, 58. Kiessling

• Zdroj: TASR, dailymotion.com, videa.hu