Schumacher po operácii: Fenomén F1 lyžoval mimo zjazdovky, na skale si rozbil lebku

Michael Schumacher počas lyžovaćky utrpel poranenie lebky
Michael Schumacher počas lyžovaćky utrpel poranenie lebky

LYON – Poranenie bývalého pretekára a sedemnásobného majstra sveta formuly 1 Michaela Schumachera počas lyžovačky vo francúzskom stredisku Méribel je vážnejšie, než sa pôvodne zdalo. Štyridsaťštyriročný Nemec leží v nemocnici v Grenobli.

Médiá hneď začali špekulovať o vážnosti jeho zranenia. Periodikum Le Dauphine Libere na svojej internetovej stránke dokonca zverejnilo informáciu, že život bývalého pilota je v ohrození. Televízia BFMTV v nedeľu večer tiež infomovala, že jeho stav je vážny. O tom, že pilot bojuje o život, informuje aj nemecký Der Spiegel.

"Utrpel vážne poranenie lebky, ale nie je v kritickom stave," povedal riaditeľ alpského rezortu Christoph Gernigon-Lecomt, ktorý v nedeľu pôvodne uviedol, že úraz nevyzeral vážne.

Parížsky neurológ Gerard Saillant dohliadne na priebeh Schumacherovej liečby. "Previezli ho do nemocnice, kde sa mu dostáva profesionálnej opatery. Nemôžeme neustále poskytovať nové informácie o jeho stave, žiadame preto o porozumenie. Nikto ďalší nebol spojený s incidentom," dodala pilotova hovorkyňa Sabine Kahnová.

Schumacher údajne lyžoval mimo vyznačenej lyžiarskej trate a hlavou narazil do skaly. Ako prvá pri ňom bola horská polícia, pilota následne letecky transportovali do blízkeho medicínskeho zariadenia, odkiaľ ho previezli do Grenoblu.

Bývalý šampión opustil definitívne kolotoč formule 1 minulý rok po trojročnom návrate s Mercedesom, ktorý nasledoval po jeho predošlom ukončení kariéry vo Ferrari. Schumacher žije vo Švajčiarsku so svojou manželkou a dvoma deťmi.

 

Nehoda Michaela Schumachera - súvisiace články:

Schumacherov boj o život, kritické sú najbližšie hodiny: Prvé slová manželky po nehode
Miesto Schumacherovho pádu naháňa strach: Tieto skaly ho zmrzačili​
Pozrite si FOTOGALÉRIU hrdinov: Toto sú lekári, ktorí Schumacherovi zachraňujú život
Šokujúca diagnóza: Ak Schumacher prežije, bude mať poškodený mozog!
Hyenizmus na internete: Fanúšikovia mŕtveho Schumachera pribúdajú extrémne rýchlo
Fanúšikovia Schumachera pred nemocnicou, Massa ich vyzval: Modlime sa za Michaela!
Schumacher po operácii: Fenomén F1 lyžoval mimo zjazdovky, na skale si rozbil lebku

 

 


Zdroj:
SITA, TASR, športky
Foto:
dailymail.co.uk, Video: youtube

DISKUSIA