Kanaďan Lipon dostal za faul na Mikúša stop na jeden zápas

Liponov tvrdý zákrok na MikúšaLiponov tvrdý zákrok na Mikúša

UFA - Medzinárodná hokejová federácia suspendovala kanadského útočníka JC Lipona na jeden zápas na juniorských MS v ruskej Ufe za faul na Slováka Tomáša Mikúša. Jeden duel pre tvrdý zákrok nedobrovoľne vynechá aj český útočník Matěj Beran.

Lipon v prvej tretine piatkového duelu na šampionáte Kanada - Slovensko (6:3) za bránkou tvrdo atakoval slovenského útočníka, za čo dostal trest na 5 minút a do konca duelu. V nasledujúcej presilovke Mikúš zvýšil slovenské vedenie na 2:0.

Podľa informácií kanadského portálu tsn bude "javorovým listom" proti USA chýbať pre trest aj útočník Boone Jenner, ktorý si v ňom odpyká poslednú časť trojzápasového dištancu.

Čech Beran v úvode záverečnej tretiny súboja Fínsko - Česko (1:3) dostal trest za nebezpečnú hru vysokou hokejkou. Počas súboja Beran oboma rukami držal hokejku nad úrovňou ramien a zranil Fína Joela Armiu. Disciplinárna komisia IIHF rozhodla o suspendácii Berana na jedno stretnutie za nebezpečnú hru, pri ktorej zranil súpera. Českému tímu tak bude chýbať v dueli proti Lotyšsku.

• Zdroj: TASR, youtube