MS V HOKEJI 2024 Keď sa veci kazia, tak rovno úplne: Fíni v severskom štvrťfinále bez skúsenej opory

Lukáš Dostál likviduje samostatný nájazd Mikaela GranlundaLukáš Dostál likviduje samostatný nájazd Mikaela Granlunda Zdroj: SITA/AP/Petr David Josek

OSTRAVA - Fínski hokejisti sa musia vo štvrťfinále majstrovstiev sveta proti Švédsku zaobísť vo štvrtok v Ostrave (od 20:20) bez skúseného útočníka Mikaela Granlunda.

Tridsaťdvaročný kapitán tímu kouča Jukku Jalonena nesmie hrať jeden zápas za faul na švajčiarskeho obrancu Andreu Glausera. O verdikte disciplinárnej komisie informovala medzinárodná federácia IIHF.

Dvojnásobný majster sveta Granlund, ktorý odohral poslednú sezónu v NHL za San Jose, sa previnil krosčekom necelé dve minúty pred koncom utorkového duelu, ktorý Fíni prehrali 1:3. Od rozhodcov dostal trest na päť minút a do konca stretnutia. Na šampionáte, počas ktorého pozbieral v siedmich zápasoch päť nahrávok, si tak zahrá už len v prípade, že Fíni zdolajú doteraz stopercentných Švédov a postúpia do semifinále.

Viac o téme: Fínsko Mikael Granlund MS v hokeji 2024