Cibulková môže ísť silvestrovať: V Brisbane vypadla už v prvom kole

Dominika CibulkováDominika Cibulková Zdroj: SITA

BRISBANE - Slovenská tenistka Dominika Cibulková nezakončila ideálne kalendárny rok 2012 a zároveň jej nevyšiel vstup do novej sezóny. V súboji 1. kola na turnaji v austrálskom Brisbane nestačila na Američanku Sloane Stephensovú a prehrala za 87 minút 2:6, 3:6.

Pre Cibulkovú, 15. vo svetovom rebríčku, išlo o premiérový duel s 19-ročnou Stephensovou (38.) a zároveň o prvý turnajový zápas pod trénerským vedením Mateja Liptáka.

V Brisbane bola v sezóne 2011 vo štvrťfinále, v ročníku 2012 prehrala v 1. kole s krajankou Danielou Hantuchovou 6:3, 4:6, 3:6.

Slovenská jednotka nezachytila úvod stretnutia, dvakrát stratila podanie a Stephensová si vybudovala náskok 4:0, ktorý pretavila v zisk prvého setu. V druhom dejstve sa Američanka po rýchlom brejku ujala vedenia 3:1 a zápas už dotiahla do úspešného konca. Za stavu 5:3 premenila v poradí druhý mečbal.

V metropole Queenslandu sa ešte predstaví vo štvorhre po boku Španielky Nurii Llagosterovej Vivesovej.

Sloane Stephensová (USA) - Dominika Cibulková (SR) 6:2, 6:3