Nitrania v domácom prostredí triumfovali nad vedúcim Zvolenom

Strelec gólu Miroslav Pupák (vľavo) a Erik Piatak (vpravo) z HK NitraStrelec gólu Miroslav Pupák (vľavo) a Erik Piatak (vpravo) z HK Nitra Zdroj: SITA

NITRA - V šlágri dvoch celkov z čela tabuľky mali prvú tretinu pod kontrolou aktívnejší domáci hráči, ktorí sa na začiatku piatej minúty ujali vedenia, keď Miroslav Pupák dorazil puk za Šimka po strele Piataka. Ďalšiu veľkú šancu Nitry mal Tománek, ktorý skúsil blafák na gólmana hostí, no puk v bráne neskončil. V 16. minúte však extraligový líder vyrovnal, keď Andrej Podkonický z ostrého uhla poslal puk do nitrianskej bránky.

Úvod druhej tretiny bol šťastnejší pre hostí, keď po strele Jána Muchu od modrej čiary využili presilovku a otočili skóre - 1:2. V ďalších minútach druhej časti zápasu sa hralo na jednu bránu a domáci hráči si vytvárali gólové príležitosti. V 26. minúte našiel Rais Hrnku, no ten zblízka Šimka neprekonal. O ďalšie tri minúty sa do šance dostal Kmeč, no blafák mu nevyšiel. V 34. minúte Nitra vyrovnala, keď na strelu Matúša Raisa bol Šimko prikrátky. O dve minúty už domáci viedli, keď využili dvojnásobnú presilovku, prihrávku Königa zužitkoval Jarmo Jokila - 3:2.

Ani v tretej tretine Nitra z ofenzívy neupustila a výsledkom bol ďalší gól v Šimkovej bráne, keď v 48. minúte zavŕšil soluprácu Jokilu a Raisa Peter Ordzovenský. V polovici tretej dvadsaťminútovky hrali presilovku o dvoch hráčov hostia a Brabenec dokázal znížiť na rozdiel jediného gólu - 4:3. V 56. minúte však Nitrania bleskovo využili presilovku, keď už po šiestich sekundách po strele Königa doklepol puk z uhla do brány Zvolena Tománek, a stanovil tak konečný výsledok 5:3.

HK Nitra - HKm Zvolen 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)
Góly: 5. Pupák (E. Piatak), 34. Rais (Stümpel, R. Tománek), 36. Jokila (P. König), 48. Ordzovenský (Jokila, Rais), 56. R. Tománek (P. König, Nádašdi) - 16. Podkonický (P. Hraško), 22. J. Mucha (Michal Chovan, L. Jurík), 51. Brabenec (Michal Chovan)
Vylúčení: 4:10 na 2 min, presilovky: 3:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - J. Tvrdoň, Výleta, 3068 divákov

Nitra: M. Laco - Ordzovenský, Rais, Nádašdi, P. König, M. Bača, Vosátko, F. Kuzma, Trefný - M. Kováčik, Jokila, Mašlonka - R. Tománek, Stümpel, Martin Segľa - Podstavek, E. Piatak, Pupák - Kmeč, Bene, Hrnka

Zvolen: M. Šimko - P. Hraško, Juraško, Pichnarčík, J. Mucha, L. Pokovič, M. Výborný, M. Pospíšil, Ihnaťo - Puliš, Brabenec, Podkonický - Škvaridlo, L. Jurík, Michal Chovan - P. Zuzin, M. Jurík, Čanky - Méry, Ľ. Zuzin, Martin Ďaloga

Karol Kolečáni (asistent trénera Nitry): "Zvolen suverénne vedie tabuľku a my sme sa naň zodpovedne pripravili. Snažili sme sa súperovi vnútiť náš štýl hry, čo sa nám podarilo. Mali sme viac šancí a od stavu 1:2 sme už hrali veľmi dobre. V druhej tretine sme si utvorili tlak, ktorého výsledkom boli góly. Vývoj stretnutia sa nám podarilo otočiť a potom uhájiť víťazstvo."

Peter Mikula (tréner Zvolena): "Domáci hráči boli silní s pukom na hokejkách a aj potrebne agresívni. V tomto nás vyškolili. Dnes rozhodli presilovky. My sme mali veľa vylúčených, čo by sa nám nemalo stávať."

• Zdroj: TASR, SITA, huste.tv