O výhre Trenčína nad Piešťanmi rozhodol v predĺžení Tybor

Hráči Dukly Trenčín sa radujú z góluHráči Dukly Trenčín sa radujú z gólu Zdroj: SITA

TRENČÍN - V Trenčíne sa na zápas s novou kockou pod strechou štadióna prišlo pozrieť 2690 divákov. V 6.minúte spálila Dukla svoju prvú šancu, keď z bezprostrednej blízkosti bránky neprekonal Tomáš Klíma Tomeka a domáci o tri minúty neskôr inkasovali. V presilovke napriahol od modrej Filip a Piešťany viedli. Nie však dlho, keď využil v 10.minúte chybu v rozohrávke hostí Sojčík a sám pred Tomekom nezaváhal.

Na ďalší gól si diváci museli počkať do polovice stretnutia. Dovtedy aktívnejší Trenčania nedokázali prekonať výborného Tomeka v bránke Piešťan a vedenia sa ujali opäť hostia. Lisoň ešte nedokázal doviesť Šišovského akciu do gólového konca, Mertel strelou z otočky však už áno. Domáci zapli na vyššie obrátky a odmenou im bol druhý vyrovnávajúci gól. Tyborova prihrávka našla na osi klziska nekrytého Lelkeša, ktorý prestrelil Tomeka. V závere hostia spálili Haringom a Melichárkom dve gólové príležitosti, stav tak bol nerozhodný aj po druhej tretine.

Tretia časť prinášala od začiatku opatrný hokej, z ktorého sa následne dostávali viac do tempa Piešťany. Kristín však vo viacerých momentoch podržal svoj tím. Hra gradovala s blížiacim sa koncom tretiny a v permanencii museli byť obaja brankári. V závere dostala Dukla možnosť zahrať si presilovku, ale proti Tyborovej gólovej strele vytiahol výborný semafor Tomek. V predĺžení si vybojovala o bod navyše domáca Dukla. Sojčík s Tyborom  využili zaváhanie hostí a ukážkovú spoluprácu zakončil druhý menovaný  do prázdnej bránky.

Dukla Trenčín - ŠHK 37 Piešťany 3:2 po predĺžení (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)
Góly: 10. Sojčík, 37. Lelkeš (Tybor, Pozník), 64. Tybor (Sojčík) - 9. R. Filip (H. Ručkay, Mišura), 30. Mertel (Lisoň, Šišovský)
Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Brath, P. Tvrdoň, 2600 divákov

Trenčín: Kristín - J. Koma, Imrich, Vizváry, Pozník, T. Bokroš, E. Bednár, od 21. Nemčík - O. Mikula, Marosz, Jakub Gašparovič - Tybor, Lelkeš, Sojčík - Martin Filo, T. Klíma, F. Nemček - Jakúbek, O. Rusnák, Otčenáš

Piešťany: T. Tomek - Drgoň, V. Urban, Škadra, R. Filip, Brňák, Cuník, A. Hruška, Bučka - T. Melichárek, V. Nemec, S. Saliji - Stupka, Mišura, H. Ručkay - Haring, Peško, Chylo - Lisoň, Mertel, Šišovský

Róbert Kaláber (tréner Trenčína): "Dramatický duel sa hral vo výbornej atmosfére a celé derby sa nieslo v bojovnom duchu. Vyrovnané stretnutie sme dokázali rozhodnúť v predĺžení rýchlym protiútokom po najkrajšej akcii celého zápasu. Toto víťazstvo nás, samozrejme, veľmi teší."

Milan Klement (tréner Piešťan): "V tomto zápase sme síce dvakrát viedli, ale počas prvých dvoch tretín mali domáci o niečo navrch, pretože lepšie korčuľovali a hrali dôraznejšie. Z našej strany bola najlepšia tretia tretina, nedokázali sme však premeniť šance a v následnom predlžení sme z prečíslenia dostali rozhodujúci gól. Možno to chcelo z našej strany viac trpezlivosti."

• Zdroj: TASR, SITA, huste.tv