Messi vyrovnal ďalší gólový rekord, Villanova gratuloval súperovi

Lionel MessiLionel Messi Zdroj: SITA

MADRID - Hráči španielskeho klubu FC Barcelona zaznamenali v sobotňajšom stretnutí 20. kola na pôde San Sebastiánu prvú prehru v aktuálnom ročníku najvyššej španielskej futbalovej súťaže. Líder La Ligy prehral 2:3. Katalánci vstúpili do zápasu dobre, v 25. minúte viedli po góloch Lionela Messiho a Pedra Rodrígueza 2:0.

Hráči San Sebastiánu však do polčasu znížili presným zásahom Choryho Castra, o vyrovnanie sa postaral v 63. minúte defenzívny hráč "blaugranas" Mascherano, ktorý prekonal brankára svojho tímu Valdésa. V tom čase už hrala Barcelona bez Gerarda Piquého, ktorý po druhej žltej karte videl v 56. min červenú. O víťazstve domácich rozhodol v nadstavenom čase Imanol Agirretxe. Barcelona neuspela v La Lige až v 20. zápase sezóny.

"Musím zablahoželať Real Sociedad k víťazstvu. Svojim zverencom nemôžem nič vyčítať. V prvom polčase sme dali dva góly a mali ďalšie dve šance. Inkasovaný gól nám situáciu ešte viac skomplikoval. Gerardovi Piquému som po prvom napomínaní hovoril, aby si dával pozor, lebo jeho ďalší zákrok môže znamenať červenú kartu. Moje slová sa naplnili. V prvej polovici zápasu sme hru kontrolovali, ak by sme viedli 3:0, bolo by to pre nás dobré. Inkasovaný gól však všetko zmenil," povedal po stretnutí tréner Barcelony Tito Vilanova.

Barcelona vyhrala 18 z prvých 19 zápasov ročníka La Ligy, čo je nový rekord súťaže. Do prehry v San Sebastiáne stratila body len za domácu remízu 2:2 s Realom Madrid. Mnohí Kataláncov už označujú za nových majstrov. Barcelona nemá za sebou ideálny týždeň, v stredu remizovala na vlastnom ihrisku vo štvrťfinále Kráľovského pohára s Málagou 2:2. "Všetci hovoria, že môžeme ľahko vyhrať každý zápas. Nie je určite tak. Pred nami je ešte veľa náročných zápasov a čaká nás dlhá cesta. Posledné výsledky nás vrátili na zem," doplnila Vilanova.

Najväčšia hviezda Barcelony Lionel Messi strelila v každom z posledných desiatich stretnutí gól a vyrovnala rekord v počte zápasov s presným zásahom v rade v La Lige. Doteraz ho držali Mariano Martín zo sezónu 1942/43 a Brazílčan Ronaldo z ročníka 1996/97. Messi dal v desiatich súbojoch 15 gólov, Martín osemnásť a Ronaldo dvanásť. Argentínsky futbalista má na svojom konte v tejto sezóne už 29 gólov.