Z BVB odchádza ďalšie veľké meno: Štval hráčov proti trénerovi, Dortmund má nového trénera

Tréner Borussie Dortmund Edin TerzičTréner Borussie Dortmund Edin Terzič Zdroj: SITA/AP/Frank Augstein

DORTMUND - Tréner Edin Terzič vo štvrtok oznámil koniec svojho pôsobenia v Dortmunde.

Borussia Dortmund na webe uviedla, že Terzič požiadal o okamžité rozviazanie zmluvy a klub mu vyhovel. Podľa médií by sa mal do úlohy hlavného trénera posunúť doterajší asistent Nuri Sahin.

Len pár hodín na to prišlo rozhodnutie o odchode Matsa Hummelsa, dlhoročnej defenzívnej opory BVB. Tridsaťpäťročný stopér mal platnú zmluvu s tímom do konca sezóny, ale pred časom naznačil, že uplynulý ročník nemusí byť pre neho posledný.

Podľa periodika Bild sa však situácia výrazne zmenila a tieto dva odchody so sebou veľmi súvisia. Medzi Teržičom a Hummelsom to malo v poslednom období poriadne vrieť. Pred finále Ligy majstrov proti Realu Madrid malo dokonca prísť k fyzickej potyčke. To majster sveta z roku 2014 prepískol.

Skúsený obranca nemal súhlasiť s taktikami v jednotlivých zápasoch a dal vedeniu BVB jasné ultimátum, buď zostanem ja, alebo Teržič. A hoci mladý nemecký tréner rezignoval, doplatil na to aj samotný Hummels, ktorého správanie označilo vedenie Dortmundu za neprijateľné.

Vedenie sa rozhodlo nepredložiť mu nový kontrakt. O bývalého obrancu Bayernu Mníchov je veľký záujem v Saudskej Arábii, čo by mohlo byť pre Hummelsa prvým zahraničným angažmánom. Po dlhoročnej stálici v podobe Marca Reusa odchádza z Dortmundu ďalšia ikona BVB.

Novým trénerom sa stal Nuri Sahin

Bývalý turecký reprezentant Nuri Sahin sa stal novým trénerom futbalistov Borussie Dortmund. Vo funkcii nahradil Chorváta Edina Terziča, ktorý na svoj post rezignoval vo štvrtok. Nemecký klub o tom informoval na svojej webstránke.

"Byť trénerom Borussie Dortmund je pre mňa veľká česť," uviedol na klubovom webe tridsaťpäťročný Sahin, o ktorého "povýšení" špekulovali médiá už vo štvrtok. Nemecký rodák s tureckým pásom viedol ako hlavný kouč v rokoch 2021-2023 Antalyaspor, tento rok na jar bol v Dortmunde Terzićovým asistentom.

 

Viac o téme: Borussia Dortmund Bundesliga Mats Hummels Edin Teržič
  • Autor: © Zoznam/
  • X/BVB Central; BlackYellow
  • Zdroj: TASR, ČTK, Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy