Skalica rozhodla o výhre nad Mountfieldom až po nájazdoch

Dominik Fujerík (vľavo) z Martina a Henrich Jaborník zo SkaliceDominik Fujerík (vľavo) z Martina a Henrich Jaborník zo Skalice Zdroj: TASR

MARTIN - Martin so siedmimi juniormi v zostave sa v úvodnej tretine držal prekvapujúco dobre. Hostia začali dosť ležérne a v úvodnej desaťminútovke si nevypracovali v útoku žiadnu šancu. Naopak, tešili sa domáci, keď v 9. minúte Petruška málo vídaným gólom bekhendom nečakane otvoril skóre.

Domáci príkladne bojovali a aj v útoku boli nebezpeční, no Hollý svoje dve šance prepásol. V závere úvodnej časti sa predsa len presadili aj Záhoráci. V 18. minúte Srnec ideálne našiel Bezúcha a ten ukážkovým blafákom vyrovnal. Tesne pred sirénou mohol strhnúť vedenie na stranu hostí Kutálek, ale tentoraz mu jeho blafák Šúrek chytil.

Na začiatku druhej tretiny čelili domáci takmer dvojminútovej presilovke piatich proti trom. Viackrát ich podržal Šúrek. Hostia sa ani potom nevedeli dostať do tempa. Domáci im prinajmenšom rovnocenne vzdorovali a mali aj viac vyložených príležitostí. V 27. minúte vychytal Petrušku Lipovský. V 33. minúte sa gólom presadil aj Hollý, keď využil presilovú hru domácich a Martin viedol 2:1. V 35. minúte stálo pri Lipovskom šťastie, keď Vilkoits trafil žŕdku.

Po umývaní hláv v skalickej kabíne skúsení hostia výrazne pridali a v tretej časti sa konečne presadzovali viac ako domáci. Tých skvelý Šúrek držal nad vodou, ale v 51. minúte sa ukázal v plnej kráse Pálffy a druhýkrát vyrovnal. Oduševnene bojujúci domáci dokázali udržať nerozhodný stav 2:2 aj v predĺžení, v nájazdoch o dvoch bodoch a víťazstve pre hostí rozhodol Kutálek.

MHC Mountfield Martin - HK 36 Skalica 2:3 po sam. nájazdoch (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 9. T. Petruška (Kolena, Zošiak), 33. M. Hollý (Zošiak, T. Petruška) - 18. Bezúch (Srnec), 51. Pálffy (R. Školiak, Šátek), rozhodujúci sam. nájazd Kutálek
Vylúčení: 11:8 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff - Valach, Bogdaň, 1068 divákov

Martin: Šúrek - A. Novotný, Rusina, R. Pukalovič ml., Zošiak, Tupý, K. Grman, Ejem, J. Perniš - A. Themár, Vilkoits, Michal Važan - T. Petruška, M. Hollý, Kolena - B. Mráz, B. Rapáč, Fujerík - Vaško, Dírer, R. Slávik

Skalica: M. Lipovský - I. Jankovič, Vyrúbalík, L. Kozák, Bobček, Jaborník, Barák, Srnec, Trška - Pálffy, R. Školiak, J. Jurík - Lažo, Stieler, Martin Sloboda - Kutálek, Klejna, Šátek - Bezúch, Timotej Šille, Gula

Róbert Pukalovič st. (tréner Martina): "Po dlhom čase sme sa v prvej tretine dostali do vedenia. Svoj náskok sme mohli ešte zveľadiť, ale nepremenili sme dva nájazdy v oslabení. Miestami to bolo z nasej strany kostrbaté, ale chlapci si zvykajú na herný systém i na seba. Skalica má svoju kvalitu a v závere zápasu sa k nám priklonilo i šťastie. Sme radi aj za jeden získaný bod, ktorý nám do ďalších stretnutí dodá viac sebavedomia."

Martin Pešout (tréner Skalice): "Do zápasu sme vstúpili zle, navyše sme dostali rýchly gól. V prvých dvoch tretinách to bolo z našej strany slabšie, no v tretej tretine sme bolo zjavne lepší a podarilo sa nám vydrieť dva body. Mrzí nás nepremenená šanca Kutálka v závere tretej tretiny, ale na druhej strane by to bolo pre domácich kruté. Za svoj výkon si zaslúžili aspoň bod."

• Zdroj: SITA, TASR, huste.tv