Skalica zakopla na domácom ľade s trápiacou sa Žilinou

Žilinčania si zo Skalice vezú víťazstvoŽilinčania si zo Skalice vezú víťazstvo Zdroj: mshkzilina.tipsportextraliga.sk

SKALICA - Domáci vstúpili do zápasu aktívnejšie. V 2. min minul puk pred bránkou Sloboda. O necelé tri minúty neskôr sa k odrazenému puku dostal Jankovič a bez problémov prekonal Johanesa - 1:0.

V 8. min zabudli Skaličania počas presilovky na zadné vrátka a prekvapený Lipovský inkasoval z hokejky Drevenáka. V ďalšom priebehu prvej časti hry mali navrch domáci, Johanesa však neprekonali Kutálek, Školiak ani Lažo.

V úvode druhej tretiny vyskúšal Johanesovu pozornosť Pálffy. Na opačnej strane neuspel Varga. V 25. min sa hostia po obrovskej chybe Tršku ujali vedenia, autorom gólu bol Valášek - 1:2. V 32. min sa v oslabení tvrdou strelou od modrej čiary takmer presadil Jankovič. O dve minúty neskôr strelili hostia tretí gól: brankár domácich Lipovský cez štyroch tieniacich hráčov nevidel Ďurišov nahodený puk. O pár sekúnd nato dostal Bobček svoj tím opäť na rozdiel jedného gólu. V 36. min mal vyrovnanie na hokejke Pálffy, o minútu neskôr trafil žŕdku Valášek a konštrukcia bránky zazvonila aj po strele Vyrůbalíka.

V 45. min pri presilovke Skalice ušiel Vyrůbalíkovi puk. Lipovský v snahe rýchlo rozohrať vykorčuľoval medzi kruhy, nepochopiteľne však prihral do jazdy Krajčimu, ktorý bez akýchkoľvek problémov doviezol puk do prázdnej bránky - 2:4. V 51. min sa vo veľkej gólovej príležitosti ocitol Šille, Johanes si však poradil s jeho pokusom. Dve minúty pred koncom stretnutia neprekonali brankára hostí Stieler ani Kozák.

HK 36 Skalica - MsHK DOXXbet Žilina 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
Góly: 5. I. Jankovič (Pálffy, R. Školiak), 35. Bobček (Kutálek, Klejna) - 8. Drevenák (T. Staňo), 25. Valášek (O. Ďuriš), 34. O. Ďuriš (Brcko, Valášek), 45. R. Krajči

Vylúčení: 5:5 na 2 min, navyše R. Školiak (Skalica) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:2, rozhodovali: Jablukov, D. Konc - Kacej, P. Šefčík, 1606 divákov

Skalica: M. Lipovský - Vyrůbalík, I. Jankovič, L. Kozák, Trška, Barák, Jaborník, Srnec, Bobček - Pálffy, R. Školiak, Šátek - Lažo, Stieler, Martin Sloboda - Kutálek, Klejna, J. Jurík - Gula, Timotej Šille, A. Beňa

Žilina: Johanes - Leško, J. Dlouhý, Drábek, Sekáč, Brcko, T. Staňo, Niník - R. Krajči, T. Varga, Drevenák - M. Kokavec, P. Kopecký, Heffernan - O. Ďuriš, Valášek, T. Sýkora

Svatopluk Kosík, asistent trénera Skalice: "Ťažko sa mi hodnotí tento zápas. Nešla nám hra a mali sme v koncovke aj trochu smolu. Vytvárali sme si tlak, no strelecky sme vychádzali na prázdno. V prvej tretine sme boli lepším mužstvom. Druhú časť prebrala trocha iniciatívu Žilina a strelila i góly. V tretej tretine sme vyvinuli snahu o skorigovanie, no trafili sme len žŕdku. Nakoniec sme zápas bohužiaľ prehrali. Dostali sme góly v presilovke a máme o čom premýšľať."

Slavomír Chlebec, tréner Žiliny: "Z našej strany sme so zápasom spokojní. Tešíme sa zo zisku troch bodov. Podali sme disciplinovaný výkon, ktorý bol podmienený dobrým výkonom brankára. Góly sme strelili i v oslabení. Chcem chlapcom poďakovať za výkon, ktorý predviedli i v tak preriedenej zostave."

• Zdroj: SITA, huste.tv