ManUtd mieri výhrou nad QPR za titulom, Cazorla zariadil triumf Arsenalu

Ryan Giggs a Wayne RooneyRyan Giggs a Wayne Rooney Zdroj: SITA

LONDÝN - V úvodnom sobotňajšom zápase 27. kola anglickej futbalovej Premier League zvíťazil Fulham nad Stoke City 1:0, keď o jediný gól zápasu sa postaral v druhej minúte nadstaveného času prvého polčasu Dimitar Berbatov. Hostia v druhom polčase nevyužili šancu na vyrovnanie, keď v 56. min Walters nepremenil pokutový kop.

Líder Manchester United nezaváhal na ihrisku posledného tímu tabuľky Queens Park Rangers a po góloch Rafaela a Giggsa si dováža tri body. Na čele má už náskok 15 bodov pred rivalom Manchester City, ktorý hrá v nedeľu šláger s Chelsea Londýn.

Londýnsky Arsenal po prehre v Lige majstrov s Bayernom Mníchov 1:3 zvíťazil na Emirates Stadium nad Aston Villou 2:1, keď sa o oba góly "kanonierov" sa postaral Cazorla. Norwich City zvíťazil nad Evertonom, na levičke ktorého sedel Ján Mucha, 2:1. Hostia viedli od 39. min po góle Osama 1:0, ale v závere sa domáci postarali o dokonalý obrat, keď najskôr v 84. min vyrovnal Kamara a vo štvrtej minúte nadstaveného času strelil víťazný gól Holt.

V súboji tímov z pásma zostupu vyhral Wigan na pôde Readingu 3:0, keď o svojom triumfe rozhodol v závere prvého a na začiatku druhého polčasu po dvoch presných zásahoch Koného a jedným Figueroa.

FC Fulham - Stoke City 1:0 (1:0)
Gól: 45.+2 Berbatov, 25.458 divákov.

Norwich City - FC Everton 2:1 (0:1)
Góly: 39. Osman - 84. Kamara, 90.+4 Holt, 26.828 divákov.
/J. Mucha (Everton) bol na lavičke náhradníkov/

Queens Park Rangers - Manchester United 0:2 (0:1)
Góly: 23. Rafael, 80. Giggs. 17.000 divákov.

FC Reading - Wigan Athletic 0:3 (0:2)
Góly: 44., 45.+2 Koné, 48. Figueroa. ČK: 55. Pogrebňjak (Reading), 24.000 divákov.

West Bromwich Albion - AFC Sunderland 2:1 (1:0)
Góly: 35. a 75. Lukaku (prvá z 11 m) - 79. Sessegnon, 25.000 divákov.

Arsenal Londýn - Aston Villa 2:1 (1:0)
Góly: 6., 85. Cazorla - 68. Weimann, 60.000 divákov.

• Zdroj: SITA, TASR, dailymotion