Posledný Martin favorita nezaskočil, Košice strelili štyri góly

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

MARTIN - Súboj posledného s tretím začali prekvapujúcvo lepšie domáci a v úvode mohli streliť dva góly. Themárovu strelu už v 16 sekunde zastavila ľavá žŕdka košickej bránky a v 4. min chytil Hyllák blafák Važanovi.

Nedáš-dostaneš vyšlo aj tentokrát, a kým Martinu chýbal kúsok šťastia Štrbák pri presilovke v 10. min tvrdou strelou načal už tretiu stovku gólov Košíc v tejto sezóne. O 33 sekúnd pridal druhý gól hostí Marcinko kuriózne hlavou, keď po strele Deyla Šurek vyrazil puk tak nešťastne, že trafil prilbu útočníka Košíc.

Aj druhú tretinu začali domáci aktívne. Hollý a Fujerík však košického gólmana neprekonali a Martinčania neuspeli ani v presilovej hre 5:3. V pokračujúcej presilovke o jedného hráča sa vašak už domáci dočkali, keď Hylláka prestrelil Themár. V 27. min mohol vyrovnať Petruška, ale sám pred košickým brankárom netrafil puk. Na druhej strane sa potom vyznamenal Šurek pri pokusoch Mlynaroviča, Svitanau a Macejka. V 39. min však viedli hostia už opäť o dva góly, keď Šureka prekonal Cebák.

V 45. min Jokeľ za 24 sekúnd využil presilovku Košíc pri vylúčení Slávika. Potom sa už zápas len dohrával. V 51. min ešte Važan trafil žŕdku Hyllákovej bránky, ale to bolo zo strany domáci všetko. Košice si už ustrážili víťazstvo.

MHC Mountfield Martin - HC Košice 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
Góly: 25. A. Themár (Fujerík) - 10. Štrbák (Jokeľ, Š. Novotný), 10. T. Marcinko (Deyl), 38. Cebák (Matis), 45. Jokeľ (R. Jenčík, Kolba)
Vylúčení: 6:8 na 2 min, navyše Kolba (Košice) 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík, Smrek a Smerek, 600 divákov

Martin: Šúrek - A. Novotný, K. Grman, R. Pukalovič ml., Zošiak, Tupý, Ejem, Perniš - A. Themár, Fujerík, Michal Važan - T. Petruška, M. Hollý, Vaško - Kolena, Vilkoits, R. Slávik - Dírer

Košice: Hylák - Cebák, Macejko, Kolba, Štrbák, Michal Novák, Deyl, Martin Chovan - Marcel Haščák, Pašek, R. Jenčík - Š. Novotný, Marek Slovák, Jokeľ - Matis, T. Marcinko, P. Svitana - Mlynarovič, Matúš Chovan, Boltun

Róbert Pukalovič, tréner MHC: "O výsledku rozhodla úvodná tretina, po ktorej sme kruto prehrávali o dva góly. Napriek tomu, že sme mali veľmi dobrý vstup do zápasu, ale ten sme nedokázali vyjadriť aj gólovo. Keď súper viedol 2:0 už to bolo pre nás ťažké. Napriek tomu hráči príkladne bojovali a znížili. Naše chyby však potom skúsený súper využil a potvrdil úlohu favorita. Chcem však chlapcom poďakovať za dnešný výkon."

Milan Staš, tréner Košíc: "Vstup do zápasu sme nemali najlepší. Nechali sme domácich vytvoriť si niekoľko dobrých šancí. Dvomi gólmi sme však išli do vedenia my. V druhej tretine sme zbytočnými vylúčeniami dovolili Martinu prevziať iniciatívu a streliť kontaktný gól. Po našom treťom góle sme sa upokojili a už sme kontrolovali vývoj zápasu. Som spokojný, splnili sme cieľ s ktorým sme do Martina prišli."