Košice siedmimi gólmi zmrazili domácu Nitru, vicemajster sa ujal vedenia v sérii

Gólové oslavy KošičanovGólové oslavy Košičanov Zdroj: SITA

NITRA - Hokejisti vicemajstrovského klubu HC Košice zvíťazili v treťom stretnutí semifinále Slovnaft play-off Tipsport extraligy 2012/2013 na ľade HK Nitra 7:4 a v sérii sa ujali vedenia 2:1 na zápasy.

Zverenci Milana Staša predviedli pod Zoborom v prvej a druhej tretine obdivuhodnú úspešnosť streľby, keď z 24 pokusov vyťažili až poltucet gólov. Presadila sa predovšetkým ich prvá formácia Marcel Haščák, Dušan Pašek, Richard Jenčík, ktorá napokon skórovala dovedna až päťkrát.

Štvrtý duel tejto série je na programe v piatok 29. marca od 18.00 h. V druhom semifinále súperia HKm Zvolen - ŠHK 37 Piešťany (zatiaľ 2:2 na zápasy).

Už po 76 sekundách využili hostia presilovku a odchovanec Nitry Marek Slovák prekonal Laca v bráne Nitry. V 6. minúte bolo vyrovnané, keď Pupák posunul puk Tománkovi pred bránu Košíc a ten zblízka skóroval. Prešlo však iba 18 sekúnd a hostia opäť viedli po góle Takáča - 1:2. V 14. minúte prišiel ďalší gól Košičanov, keď Haščák poslal puk z pravej strany Jenčíkovi a ten stanovil skóre prvej tretiny na 1:3.

Druhá tretina bola gólovo ešte bohatšia ako prvá. V 23. minúte predviedol Lukáš Novák parádne sólo, ktoré zakončil blafákom - 2:3. No od 27. minúty viedli Košice znovu o dva góly, keď Laca prekonal zblízka znovu Jenčík, ktorý pohotovo dorazil puk do bránky Nitry. O dve minúty Nitrania opäť stiahli náskok, po buly König vystrelil od modrej a puk skončil za Hylákom – 3:4. V polovici stretnutia posunul Takáč puk na Dušana Pašeka, ktorý spomedzi kruhov švihom prestrelil domáceho brankára. A keď v 36. minúte poslal Haščák prudkú strelu švihom priamo do vinkla, Laca vystriedal v bráne Nitry Hollý.

V 7. minúte tretej tretiny sa dostal puk ku Königovi a skvele strieľajúci obranca potvrdil svoju povesť - 4:6. 65 sekúnd pred treťou sirénou stiahol Antonín Stavjaňa brankára, čo hostia využili na stanovenie výsledku na 4:7.

HK Nitra - HC Košice 4:7 (1:3, 2:3, 1:1) - stav série: 1:2
Góly: 6. R. Tománek (Pupák), 23. Lukáš Novák (Hrnka, Vosátko), 29. P. König (Stümpel), 47. P. König - 2. Marek Slovák (Štrbák, Spilar), 7. M. Takáč (Spilar), 14. R. Jenčík (Marcel Haščák), 27. R. Jenčík (Marcel Haščák, Cebák), 31. Pašek (M. Takáč), 36. Marcel Haščák, 59. Marcel Haščák (R. Jenčík, Štrbák)
Vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner, P. Jonák - Šefčík, M. Valach, 3600 divákov

Nitra: M. Laco (37. J. Hollý) - P. König, M. Bača, Vantroba, Trefný, Nádašdi, Rais, Vosátko, Ordzovenský - R. Tománek, Stümpel, Pupák - Kmeč, Podstavek, Kadura - Jokila, Hamrák, Mašlonka - Lukáš Novák, T. Chrenko, Hrnka

Košice: Hylák - Cebák, Štrbák, M. Takáč, Šeda, Martin Chovan, Macejko, Michal Novák, Deyl - Marcel Haščák, Pašek, R. Jenčík - O. Gmitter, T. Marcinko, Spilar - Š. Novotný, Marek Slovák, Jokeľ - Matis, Mlynarovič, P. Svitana

Antonín Stavjaňa (tréner Nitry): "Vstup do zápasu nám nevyšiel, a to nemám na mysli len brankára Laca. Formácie okrem tej Stümpelovej neboli dôrazné v koncovke ani v defenzíve. Jedenásť gólov padne v zápase play-off málokedy. S hráčmi sa musíme porozprávať. Fanúšikovia určite chcú, aby sme zvládli piatkový duel."

Milan Staš (tréner Košíc): "Gólom Mareka Slováka sme udali tón tohto stretnutia. Stále sme viedli. Aj keď nás súper v niektorých chvíľach dostal pod tlak, podržal nás brankár Hylák, ktorý podal výborný výkon. Celé mužstvo zabojovalo a odmenou je pre nás pekné víťazstvo."