Gretzky prišiel o rekord, Hall dal najrýchlejší hetrik Edmontonu

Corey Potter a Taylor Hall pri oslave rekorduCorey Potter a Taylor Hall pri oslave rekordu Zdroj: SITA

EDMONTON - Zbierka klubových rekordov legendárneho Wayna Gretzkeho je o jeden historický zápis menšia. V súboji Edmontonu Oilers s Vancouverom Canucks sa o to postarala vychádzajúca hviezda kanadského hokeja Taylor Hall (21).

Oilres začali duel kanadských tímov vo veľkom štýle, keď po prvýkrát prekonal Hall gólmana hostí Coryho Schneidera už v 16. sekunde zápasu. Druhý presný zásah Halla prišiel v tretej minúte za stavu 2:0. V bráne hostí stál v tom čase už Roberto Luongo. Galavečer draftovej jednotky z roku 2010 vyvrcholil na konci ôsmej minúty, keď po prihrávke Nugent-Hopkinsa dosiahol svoj tretí hetrik kariéry.

Na strelenie troch gólov potreboval od úvodu stretnutia iba 7 minút a 53 sekúnd, čím prekonal klubový rekord Wayna Gretzkeho z roku 1986, ktorý na tri presné zásahy v bráne súpera potreboval až 12 minút a 38 sekúnd.

"Kedykoľvek vylepšíte jeden z rekordov, ktoré vytvoril The Great One, je to obrovská pocta. Je to mimoriadny okamih, na ktorý nikdy nezabudnem," povedal Hall po stretnutí.

Tretí gól Halla uzavrel strelecký účet stretnutia. Edmonton sa víťazstvom 4:0 priblížil k play off, keď na ôsme miesto v západnej konferencii stráca iba bod.

• Zdroj: športky, TASR, nhl.com, nb