Nibali vyhral 4. etapu a stal sa celkovým víťazom Okolo Trentina

Vincenzo Nibali sa teší z celkového triumfuVincenzo Nibali sa teší z celkového triumfu Zdroj: cyclingnews.com

SEGA DI ALA - Taliansky cyklista Vincenzo Nibali sa stal celkovým víťazom pretekov Okolo Trentina. Jazdec stajne Astana si vybojoval titul v záverečnej 4. etape podujatia, keď najlepšie zvládol finálny výstup na vrchol Sega di Ala a cieľ preťal v čase 4:21:48 h.

Druhý skončil jeho krajan Mauro Santambrogio (+8 s) a tretiu priečku v etape si vybojoval poľský pretekár Przemyslaw Niemiec (+44).

Nibali si tak v celkovom poradí udržal náskok pred druhým Santambrogiom (+21). Tretie miesto získal Francúz Maxime Bouet (+55).

Výsledky 4. etapy (Arco - Sega di Ala 166,8 km): 1. Vincenzo Nibali (Tal./Astana) 4:21:48 h, 2. Mauro Santambrogio (Tal./Vini Fantini-Selle) +8 s, 3. Przemyslaw Niemiec (Poľ./Lampre-Merida) +44, 4. Fabio Aru (Tal./Astana) rovnaký čas, 5. Cadel Evans (Aus./BMC) +1:02, 6. Stefano Locatelli (Tal./Bardiani Valvole - CSF Inox) +1:10

Konečné poradie: 1. Nibali 17:49:11 h, 2. Santambrogio +21 s, 3. Maxime Bouet (Fr./AG2R) +55, 4. Aru +1:16, 5. Bradley Wiggins (V.Brit./Sky) +1:40, 6. Niemiec +1:45

Viac o téme: Cyklistika Vincenzo Nibali