Hamšík a spol. vyhádali gól s rozhodcami, o výhre rozhodli v nadstavenom čase

Marek Hamšík a Daniele DessenaMarek Hamšík a Daniele Dessena Zdroj: SITA

NEAPOL - Slovenský futbalový reprezentant Marek Hamšík sa podieľal na víťazstve SSC Neapol nad Cagliari 3:2 v dueli 33. kola talianskej Serie A.

Neapolčania po prvom polčase prehrávali 0:1, Hamšík však v 48. min vystrelil po nacvičenom signále, pričom smer jeho pokusu nechtiac zmenil Davide Astori a bolo vyrovnané. V nadstavenom čase druhého polčasu za stavu 2:2 rozhodol o víťazstve "partenopei" Lorenzo Insigne.

"Stretnutie sme nezačali dobre, inkasovali sme ako prví. Po našom góle na 1:1 sa chvíľu nehralo, boli dohady, ale arbitri napokon gól správne uznali," povedal Hamšík pre svoju webovú stránku.

Asistent rozhodcu najprv signalizoval postavenie mimo hry, pretože sa domnieval, že Hamšíkovu strelu "tečoval" Cavani. Rozhodcovia napokon po veľkých protestoch domáceho tímu opravili svoj verdikt a gól pripísali Astorimu ako vlastný.

Futbalisti spod Vezuvu viedli od 64. min 2:1, keď skóroval Edinson Cavani, ale v 71. min Marco Sau vyrovnal na 2:2. Tréner SSC Neapol Walter Mazzarri potom v snahe dosiahnuť víťazstvo využil služby až štyroch útočníkov.

"Verili sme, že dáme víťazný gól. Som veľmi rád, že sa nám to podarilo, pretože sme získali ďalšie tri dôležité body," tešil sa Hamšík.

SSC Neapol figuruje so 66 bodmi na 2. priečke tabuľky Serie A, ktorá zaručuje priamy postup do Ligy majstrov. Od lídra Juventusu Turín má päť kôl pred koncom sezóny 11-bodový odstup, tretí stupienok patrí AC Miláno s 59 bodmi.