Tvrdá rana pre francúzsku reprezentáciu: Mbappé už dopredu vedel, že nebude štartovať

Francúzsky futbalista Kylian MbappéFrancúzsky futbalista Kylian Mbappé Zdroj: SITA/AP/Hassan Ammar

PARÍŽ - Francúzsky futbalista Kylian Mbappé potvrdil, že nebude štartovať na OH v Paríži. Dvadsaťpäťročného útočníka na olympiádu neuvoľní jeho nový klubový zamestnávateľ Real Madrid.

Majster sveta z roku 2018 sa netajil tým, že by rád reprezentoval Francúzsko aj pod piatimi kruhmi. Avšak olympijský futbalový turnaj nefiguruje v oficiálnom kalendári Medzinárodnej futbalovej federácie a kluby nie sú povinné hráčov uvoľniť. Real pritom už v marci kontaktoval Francúzsku futbalovú federáciu s oznámením, že francúzskych hráčov do Paríža neuvoľní.

"Stanovisko môjho klubu bolo veľmi jasné, takže si myslím, že som už dopredu vedel, že sa na hrách nezúčastním. Jednoducho to tak je a rozumiem tomu. V septembri sa pridám k novému tímu, takže by to nebol najlepší spôsob," citovala Mbappého agentúra Reuters.

Francúz tiež dodal, že národnému tímu bude priať len to najlepšie: "Budem sledovať každý zápas. Dúfam, že mužstvo získa zlatú medailu."

Mbappe si momentálne plní reprezentačné povinnosti na ME v Nemecku. Francúzov čakal úvodný duel základnej D-skupiny v pondelok večer, o 21.00 h hrali proti Rakúsku.

Viac o téme: Francúzsko EURO 2024 Kylian Mbappé LOH 2024
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy