Originálna kanadská mastenica: V zápase juniorov sa bili kompletne všetci!

Hromandá bitka po zápase Blainville-Boisbriand Armada - Drakar Baie-ComeauHromandá bitka po zápase Blainville-Boisbriand Armada - Drakar Baie-Comeau

BOISBRIAND - Hokejové zápasy v play off sú v každej súťaži poriadne vyhrotené a obzvlášť to platí v Severnej Amerike. Juniorské súťaže sú plné hráčov, ktorí sú hladní po úspechu a snívajú svoj sen o NHL. Každý duel sa preto hrá s obrovským nasadením, pričom nechýbajú obrovské emócie. Dôkazom je určite aj kanadská súťaž QMJHL (Quebec Major Junior Hockey League).

Vo vyraďovacej časti bol na programe štvrtý zápas série medzi tímami Blainville-Boisbriand Armada a Drakar Baie-Comeau. Doteraz si oba tímy držia domáce "hradby" a stáv je 2:2. Všetky stretnutia však sprevádza aj poriadna nervozita a rozhodcovia majú plné ruky práce. Okrem gólov a pohľadných akcií môžu diváci na ľade vidieť aj množstvo šarvátok, takže oficiálne štatistiky sú plné vylúčení a trestných minút.

Výnimkou nebol ani zatiaľ posledný duel, v ktorom sa strhla hromadná bitka až po záverečnej siréne a domácom triumfe 4:3. Namiesto osláv sa do seba hráči pustili pästami, rozdali si to aj brankári a celú situáciu museli upokojovať po dlhých minútach až tréneri, ktorí doslova vyhnali hráčov do šatne. Na ľade po hráčoch zostala iba kopa hokejok a výstroje. Rozhodcovia udelili celkovo 84 trestných minút a okrem toho 39 vyšších trestov.