Beckhamov kontroverzný zákrok: Súpera nezasiahol, rozhodca ho bez váhania vylúčil

David Beckham po vylúčeníDavid Beckham po vylúčení Zdroj: SITA

PARÍŽ - Futbalisti Paríž St. Germain porazili v 34. kole francúzskej ligy Evian 1:0 a znova sa priblížili zisku prvého titulu od roku 1994. Nervózny duel však dohrávali iba s deviatimi hráčmi po tom, čo boli vylúčení záložníci Marco Verratti a David Beckham.

Slávny Angličan prišiel na trávnik v 84. minúte, keď bol po druhej žltej karte vylúčený Talian Verratti. Zahral si však len osem minút, pretože rozhodca ho vylúčil po nebezpečne vyzerajúcom súboji s francúzskym útočníkom Youssefom Adnaneom. Podľa opakovaných záberov však niekdajšia hviezda Manchestru United či Realu Madrid súpera šľapákom nezasiahla.

Jediný gól favorita dal v 50. minúte Javier Pastore. PSG má štyri kolá pred koncom na druhý Olympique Marseille náskok deväť bodov, takže zisk titulu môže sláviť už v najbližšom zápase proti Valenciennes.

Duel po konečnom hvizde dospel do poriadnej mely, po ktorej ukázal červenú kartu rozhodca Olivier Thual aj domácemu Saberovi Khelifaovi. Arbiter si vyžiadal na ihrisko aj príchod brankára hostí Salvatore Sirigu a zrejme mu chcel tiež dať červenú kartu, ten však na polceste k nemu urobil obrat na pokyn hosťujúcich funkcionárov, takže isté bude jeho vylúčenie až zo zápisu o stretnutí.