Ani dva Sylvestrove góly nestačili, Aue v Berlíne podľahlo Herthe

Brazílsky špílmacher Ronny strelil jeden z troch gólov HerthyBrazílsky špílmacher Ronny strelil jeden z troch gólov Herthy Zdroj: bundesliga.com

BERLÍN - Slovenský futbalový útočník Jakub Sylvestr zaznamenal v piatkovom zápase 32. kola II. nemeckej ligy dva góly, ale jeho tím bojujúci o záchranu Erzgebirge Aue prehral na pôde Herthy BSC Berlín 2:3.

Člen širšej slovenskej reprezentácie najskôr už za stavu 0:3 v 46. minúte po centri Fabiana Müllera z pravej strany hlavičkoval do siete z piatich metrov a v 66. minúte s prehľadom premenil pokutový kop. Pre Sylvestra to bol siedmy a ôsmy gól v sezóne, pričom s deviatimi presnými zásahmi je najlepím kanonierom Aue stredopoliar Jan Hochscheidt.

Hertha BSC Berlín - Erzgebirge Aue 3:2 (3:0)
Góly: 10. Ramos, 34. Ronny, 44. Hubník - 46. a 66. SYLVESTR (druhý z 11 m)
/P. Pekarík celý zápas a dostal ŽK - J. Sylvestr celý zápas, dal dva góly a dostal ŽK/