Inter nevyužil domácu palubovku, Komárno skvelým záverom zvíťazilo

Robert Skibniewski v súboji Interu s KomárnomRobert Skibniewski v súboji Interu s Komárnom Zdroj: SITA

BRATISLAVA - BK Inter Incheba Bratislava podľahol v druhom stretnutí finále play-off Slovak Sport.TV Basket extraligy 2012/2013 MBK Rieker Komárno 72:73 a v sérii hranej na štyri víťazstvá zaostáva už 0:2. Súperi si po jednom zápase menia výhodu domáceho prostredia, tretí duel je na programe v sobotu 18. mája na juhu Slovenska.

Komárňania vlani vo finále stroskotali na BC Prievidza 1:3 na zápasy, opätovne sa usilujú o svoj prvý primát v histórii klubu. Interisti sa v ére samostatnosti tešili ešte v roku 1996.

Bratislavský tím sa prvýkrát ujal vedenia v 3. min 7:4, ale hostia otočili na 7:8. Na konci 1. štvrtiny však viedli o 5 bodov. Komárno potom ukázalo ambície a po Stevensovej trojke v 14. min bolo 26:25 pre hostí. Nadlho to bolo "posledné" vedenie hostí v tomto súboji, skóre znova otočili vo svoj prospech až v záverečnej minúte. Predtým bratislavský tím viedol 11-bodovým rozdielom v záverečnom dejstve, konkrétne v 32. min 61:50 a o minútu neskôr 64:53. Hostí povzbudili tri Kozlíkove trojky za sebou, ale aj po nich bol v 37. min stav 69:61. Nasledujúcu streleckú krízu domácich hostia využili: 34 sekúnd pred koncom Dubovský trestnými hodmi upravil na 69:71, po bode pridali ešte Kozlík a Lowe na 69:73. Pred klaksónom dal trojku Tucker na 72:73.

BK Inter Incheba Bratislava - MBK Rieker Komárno 72:73 (21:16, 22:18, 15:15, 14:24) - stav série 0:2
Najviac bodov: Tucker 24 (3 trojky), M. Rančík 17, M. Garnett 11 (3 trojky) - Kozlík 18 (5 trojok), Lowe 17, Stevens 12
TH: 16/9 - 18/12, fauly: 24 - 23, trojky: 9 - 7, rozhodovali: Brziak, T. Lukáč a Fuska, 2800 divákov

Marek Adamčík (asistent trénera Interu): "Bohužiaľ, zo strany Komárna prišlo v druhom polčase k zmene obrany, jeho hráči prešli do zóny a nevedeli sme sa s tým vyrovnať napriek tomu, že máme veľmi skúsené družstvo. V útoku sme 'brali' ťažké strely a trápili sme sa v zakončení, čo sa prejavilo aj vtedy, keď sme sa dostali k ľahkým pokusom. Zahodili sme aj tutovky spod koša. "

František Rón (tréner Komárna): "Dlho sme ťahali za kratší koniec. Inter v prvom polčase sršal energiou, nestíhali sme zastavovať jeho rýchle protiútoky. Povedali sme si, že po zmene strán sa pokúsime zmeniť rytmus a napokon sa nám to podarilo otočiť v dramatickej koncovke."

• Zdroj: TASR, SITA