Podolski sa blysol bleskovým gólom, na expresný zásah mu stačilo 9 sekúnd

Lukas PodolskiLukas Podolski Zdroj: SITA

BOCA RATON - Excelentný kúsok sa podaril útočníkovi nemeckej futbalovej reprezentácie Lukasovi Podolskému (27). Zakončovateľ londýnskeho Arsenalu skóroval v prípravnom zápase v americkej Floride proti Ekvádoru (4:2) už po necelých deviatich sekundách.

Krátko po rozohrávke zobral loptu obrancovi Gabrielovi Achilierovi a po úspešnom zakončení dosiahol svoj 45. presný zásah v najcennejšom drese. Podolski pridal v prvom polčase aj gól s poradovým číslom 46 za "Nationalelf". Nemci aj bez hráčov finalistov Ligy majstrov 2012/2013 Bayernu Mníchov a Borussie Dortmund viedli po 24 minútach už 4:0.

"Prepáčte, ale nepodarilo sa mi dať hetrik. Sľubujem, že nabudúce to bude lepšie," povedal s úsmevom pre oficiálnu stránku Nemeckého futbalového zväzu Podolski a vážnejšie doplnil: "Vždy sa dajú veci robiť lepšie. Verím, že nabudúce budem ešte rýchlejší a prekonám rekord."

Oficiálne najrýchlejší gól v dejinách strelil Srb Vuk Bakič, ktorý poslal loptu do siete bezprostredne po rozohrávke zo stredového kruhu v rámci stretnutia druhej najvyššej juniorskej súťaže. Jeho lob preťal bránkovú čiaru za dve sekundy.

Zverencov Joachima Löwa čaká v nedeľu 2. júna druhý prípravný duel v rámci severoamerického turné, nastúpia proti Američanom, ktorých vedie Nemec Jürgen Klinsmann.

Nemecko - Ekvádor 4:2 (4:1) - Hralo sa v Boca Raton na Floride
Góly: 1. a 17. Podolski, 4. a 24. L. Bender - 45. Valencia, 84. J. Ayovi

• Zdroj: SITA, rutube