Fatálna chyba brankára: Po rohu súpera si dal takýto kuriózny vlastenec!

Sudánsky brankár vyprodukoval kuriózny vlastný gólSudánsky brankár vyprodukoval kuriózny vlastný gól

OMDURMAN - Kvalifikácia na nadchádzajúce MS 2014 v Brazílii pokračovala ďalšími duelmi aj na africkom kontinente. Nešťastný zápas odohral brankár Sudánu Ehab Mohammed Abdelfatah, ktorý v dueli proti favorizovanej Ghane po rohovom kope súpera predviedol kuriózny a málo vídaný vlastný gól.

Domáci gólman evidentne nemal svoj deň a definitívne to povrdil v 89. minúte stretnutia, kedy Sudán prehrával s Ghanou 1:2. Rohový kop Muntariho brankár síce vo vzduchu poľahky zachytil, ale potom sa na prekvapenie domácich fanúšikov pri dopade otočil smerom k vlastnej bránke a loptu nepochopiteľne vypustil z rúk. Tá sa dokotúľala za bránkovú čiaru a africkému brankárovi ostali už len oči pre plač. Kuriozitou gólu je aj fakt, že v oficiálnom zápise o stretnutí bol pripísaný Muntarimu a nie sudánskemu brankárovi...

Favorizovaná Ghana tak na ihrisku Sudánu vyhrala 3:1 a pripísala si ďalšie kvalifikačné víťazstvo, hoci už od 23. minúty hostia hrali bez vylúčeného R. Boatenga. K triumfu favorita však svojim rozpačitým výkonom jednoznačne prispel domáci gólman, ktorý vo viacerých prípadoch pôsobil veľmi neistým dojmom.

Sudán - Ghana 1:3 (1:1)
Góly: 30. Taheb (z pok. kopu) - 16. a 60. A. Gyan, 89. S. Muntari, ČK: 27. R. Boateng (Ghana)

• Zdroj: TASR, SITA, športky