Mečíř na challengeri v Košiciach hladko postúpil, Jaziri predčasne vzdal

Miloslav MečířMiloslav Mečíř Zdroj: TASR

KOŠICE - Slovenský tenista Miloslav Mečíř ml. postúpil do osemfinálového 2. kola dvojhry na turnaji ATP Challenger Tour Košice Open v areáli Anička na Kostolianskej ceste v Košiciach (10. - 15. júna, dotácia 30 000 eur + H, antuka). Nenasadenému Slovákovi skrečoval zápas 1. kola piaty nasadený Tunisan Malek Jaziri, ktorý odstúpil za stavu 6:1, 3:0 z pohľadu syna bývalého olympijského víťaza.

Skrečovaný zápas prekvapil aj samotného Mečířa."Bol som v šoku a nečakal som to. Naopak čakal som, že začne viac bojovať, nasadí väčší odpor. Na druhej strane som ušetril sily do ďalších bojov," skonštatoval tesne po stretnutí a dodal: "Hralo sa mi výborne, mám rád prostredie v Košiciach a vždy sa na tento turnaj teším. Malek bol asi nejako fyzicky indisponovaný, ja sa však teším na ďalšie zápasy, pretože sa cítim výborne."

Mečíř dovolil svojmu súperovi získať v úvodnom sete iba jednu hru, keď Jaziri vyrovnal na 1:1. Potom už preberal opraty do svojich rúk slovenský tenista a prakticky ho k ničomu nepustil. Úvodný set si ukoristil v pomere 6:1 a hneď na začiatku druhého prelomil podanie Tunisana. Ten kopil jednu chybu za druhou a nepomohli mu ani hlasné pokriky, či zlomená raketa. Po druhom brejku Mečířa prekvapujúco zápas skrečoval.

Kamil Čapkovič a Igor Zelenay nasadení ako štvrtí zvíťazili v zápase 1. kola štvorhry nad moldavsko-ruským párom Radu Albot, Teimuraz Gabašvili za 71 minút 6:4, 6:3.

Slovenskí tenisti Marko Daniš a Patrik Fabian prehrali v zápase 1. kola štvorhry s rovnako nenasadeným rakúsko-americkým párom Gerald Melzer, Tennys Sandgren za 81 minút 5:7, 3:6.

Ivo KLEC, Andrej MARTIN (SR) - Juraj Simčák, Dominik Šproch (SR) 6:4, 6:0
Kamil ČAPKOVIČ, Igor ZELENAY (4-SR) - Radu Albot (Mold.), Tejmuraz Gabašvili 6:4, 6:3
Darren Walsh (V. Brit.) - Andrei Ciumac (Mold.), Ivan Sergejev (Ukr.) 6:3, 6:1
Gerald Melzer (Rak.), Tennys Sandgren (USA) - Marko Daniš, Patrik Fabian (SR) 7:5, 6:3

• Zdroj: TASR, SITA