Hviezdny Neymar sa ochotne predviedol: Za toto by mohol dostať Oscara

Neymar počas zápasu predviedol svoje herecké umenieNeymar počas zápasu predviedol svoje herecké umenie Zdroj: SITA

BELO HORIZONTE - Brazílski futbaloví reprezentanti postúpili v domácom prostredí do finále Pohára konfederácií FIFA 2013. V stredajšom prvom semifinále v Belo Horizonte na tamojšom Estadio Mineiro vyhrali nad Uruguajom 2:1. Domáci miláčik Neymar mal síce prsty v oboch góloch, no niekoľkokrát sa celkom ochotne hodil o zem, za čo si vyslúžil pomerne silnú kritiku.

Skóre duelu na štadióne v Belo Horizonte otvoril až v 41. minúte Fred, ktorý dorazil do bránky Neymarov lob. Tri minúty po prestávke však bolo vyrovnané, keď zmätky v domácej obrane využil ostrostrelec Edinson Cavani. O prvom postupujúcom do finále rozhodla 86. minúta - uruguajský brankár Fernando Muslera zazmätkoval pri Neymarovom rohovom kope a domáci defenzívny stredopoliar Paulinho hlavičkou strhol vedenie na stranu Brazílčanov.

Posledné minúty zápasu mali naozaj silný emocionálny náboj. To, čo predviedol Neymar na konci zatienilo jeho výkon. Desať sekúnd do konca riadneho hracieho času sa v súboji o loptu stretli Uruguajčan Walter Gargano a hviezdny Brazílčan. Pri snahe získať loptu prejavil naplno svoje "filmárske umenie."