Prestupy v NHL sú v plnom prúde: Kruger ostane spoluhráčom dua Handzuš, Hossa

Marcus KrugerMarcus Kruger Zdroj: SITA

CHICAGO - Vedenie hokejového klubu zámorskej NHL Chicago Blackhawks sa dohodlo na podmienkach dvojročnej zmluvy s útočníkom Marcusom Krugerom. Informovala portál tsn.ca.

Dvadsaťtriročný Švéd zaznamenal v minulej sezóne v 47 stretnutiach štyri góly a deväť asistencií. V 23 zápasoch play off potom ešte pridal tri góly a dve asistencie.

Spoluhráč Slovákov Michala Handzuša a Mariána Hossu v tíme úradujúceho víťaza Stanleyho pohára odohral doteraz v NHL 125 stretnutí s bilanciou 13+26. Pôvodne ho draftovalo Chicago v piatom kole zo 149. miesta vo vstupnom drafte v roku 2009.

09:31 Hokejista Erik Condra sa ako obmedzený voľný hráč dohodol s Ottawou na predĺžení zmluvy. S klubom NHL podpísal dvojročnú zmluvu na 2,5 milióna dolárov. Dvadsaťšesťročný Condra strelil v základnej časti NHL 2013 v drese Senators štyri góly a pridal osem asistencií. Celkovo v NHL nastúpil na 155 duelov. Condru si Ottawa vybrala v roku 2006 v 7. kole draftu. Informácie zverejnil klubový web.

09:28 Hokejový obranca Jake Muzzin sa dohodol na pokračovaní spolupráce v klube NHL Los Angeles Kings. Dvadsaťtriročný nováčik mesiaca marec 2013 podpísal s Kings dvojročnú zmluvu na dva milióny dolárov. Muzzin nastúpil v minulej sezóne za LA v 45 stretnutiach, v ktorých dosiahol 16 bodov a na trestnej lavici si odsedel 35 minút. V play-off hral v sedemnástich dueloch, v ktorých mu do štatistík pribudli tri asistencie.