Dramatické finále rozhodli až penalty: Ronaldinho s Mineirom oslavuje Pohár osloboditeľov

Zdroj: SITA

BELO HORIZONTE - Futbalisti brazílskeho Atletica Mineiro sa stali víťazmi Pohára osloboditeľov. V domácej finálovej odvete v Belo Horizonte s paraguajskou Olimpiou zmazali manko 0:2 z prvého zápasu a po rovnakom víťazstve v riadnom hracom čase i po predĺžení a svojom historicky prvom triumfe v tejto súťaži, rozhodli až po lepšej realizácii pokutových kopov v pomere 4:3.

Gól znamenajúci vyrovnanie súperovho náskoku pritom Brazílčania dosiahli až v 87. minúte, kedy sa presadil Leonardo Silva. To už Mineiro hralo oslabené o vylúčeného Julia Manzura, ktorý dostal červenú kartu v 85. minúte.

Atletico Mineiro - Olimpia 2:0 (0:0, 2:0) - prvý zápas 0:2, na pok. kopy vyhralo Mineiro 4:3
Góly: 46. Jo, 87. Silva, ČK: 85. Manzur (Mineiro)

Najúspešnejším klubom v Pohári osloboditeľov je argentínsky Independiente so siedmimi titulmi, o jeden menej má ďalší klub z Argentíny Boca Juniors, šesť ich má uruguajský Penarol.