Cibulková v Toronte končí, vo štvrťfinále neprešla cez Na Li

Dominika CibulkováDominika Cibulková Zdroj: SITA

TORONTO - Slovenská tenistka Dominika Cibulková neuspela vo štvrťfinále dvojhry na hardovom turnaji WTA v kanadskom Toronte.

Zverenka trénera Mateja Liptáka prehrala s nasadenou štvorkou Číňankou Na Li v dvoch setoch 6:7 (1) a 2:6. Cibulková ani vo štvrtom vzájomnom zápase nenašla recept na svetovú päťku, ktorá ju prevýšila v počte víťazných úderov. Slovenská jednotka si z Toronta odnáša prémiu 49.040 dolárov a 225 bodov do svetového rebríčka WTA. V jeho novom vydaní by sa mala posunúť z 20. na 19. miesto. Jej maximom na Rogers Cupe zostáva finále z roku 2008, keď sa turnaj hral v Montreale.

Cibulková hneď v úvodnom geme prelomila podanie Na Li a Potvrdení brejku sa ujala vedenia 2:0. Číňanka však bleskovo vyrovnala na 2:2 a v ďalšom priebehu setu mala dvakrát brejk k dobru. Cibulková vždy kontrovala a vynútila si tajbrejk, no skrátená hra bola jasne v réžii Na Li. Víťazka Roland Garros z roku 2011 bola agresívnejšia, vychádzali jej obľúbené bekhendové longlajny. V druhom dejstve si Na Li po brejku vo štvrtom geme vybudovala náskok 4:1 a zápas už dotiahla do úspešného konca. Za stavu 5:2 premenila pri podaní Cibulkovej po víťaznom returne hneď prvý mečbal.

"Kým neodznie ´game, set, match´, nikdy nie je hotovo, takže som si musela zachovať koncentráciu až do úplného konca. Bol to ďalší úžasný zápas proti Dominike, ktorá je výborná tenistka aj bojovníčka," povedala Na Li, ktorá mala vyrovnaný pomer víťazných úderov a nevynútených chýb 33:33, Cibulková dosiahla hodnoty 9:29. Číňanka premenila 5 zo 6 brejkbalov, Slovenka len 3 z 8 ožností na returne.

V semifinále nastúpi v sobotu proti víťazke duelu medzi Češkou Petrou Kvitovou a Rumunkou Soranou Cirsteovou.