Trenčín potvrdil úlohu favorita: Piatimi gólmi prevalcoval Zlaté Moravce

Gólové oslavy futbalistov AS TrenčínGólové oslavy futbalistov AS Trenčín Zdroj: SITA

TRENČÍN - Hostia vstúpili do zápasu aktívnejšie a v úvodnej minúte si vypracovali náznak tlaku. Trenčania sa spod neho rýchlo vymanili a v 8. minúte po chybe obrany Zlatých Moraviec z rohu šestnástky napriahol William, Kuciak bol však na mieste.

O prvý gólový moment sa o štyri minúty neskôr postaral ten istý hráč, keď po centri Čögleyho skóroval do prázdnej bránky. Trenčania pokračovali v aktívnej hre. Individuálna akcia Van Kessela, ktorý sa pohral s obrancami, priniesla druhý gól v 25. minúte. Po jeho priťuknutí z hranice šestnástky strelou k ľavej tyči prekonal Kuciaka Hajradinovič. O štyri minúty neskôr potiahol loptu cez polovicu ihriska William, na jeho prízemný center však Malec nedočiahol. V 31. minúte mal šancu Pribula, ale obrana domácich ho v poslednej chvíli zastavila. V závere polčasu sa Trenčín presadil aj tretíkrát. Malec hlavičkou vysunul Van Kessela, ktorý išiel zľava sám na Kuciaka a jeho strela k žrdi znamenala trojgólový náskok po prvom polčase.

Domáci po prestávke pokračovali v aktívnej hre. Najskôr hlavička Maleca minula bránu, o chvíľu Van Kessel obohral dvoch protihráčov, no jeho technická strela letela vedľa. V 64. minúte vyrazil priamy kop Mazana brankár Volešák s námahou na roh. Trenčín pridal štvrtý gól v 68. minúte, keď hosťujúci obranca hlavou nešťastne prihral Malecovi, ktorý v samostatnom nájazde nezaváhal. Gólovú bodku za stretnutím pridal v 76. minúte William. Na vysoký center si nabehol Malec, hlavou priťukol brazílskemu zakončovateľovi a ten z voleja prestrelil Kuciaka. V závere zápasu sa do šancí dostali aj hostia. Najskôr stroskotal na Kleščíkovi Bernáth a po ňom z piatich metrov prestrelil bránu osamotený Pribula. Zlaté Moravce tak prehrali v Trenčíne vysoko 0:5.

AS Trenčín - ViOn Zlaté Moravce 5:0 (3:0)
Góly: 12., 76. William, 25. Hajradinovič, 45. Van Kessel, 68. Malec. Rozhodoval: Samotný, 1115 divákov

AS Trenčín: Volešák - Čögley, Kleščák, Rundič, Mazáň - Baez - Van Kessel (87. Mondek), William, Holúbek, Hajradinovič (73. Mišák) - Malec (81. Bezák)

ViOn: Kuciak - Pavlenda (62. Chren), Majerník, Chrappan, Candrák - Obročník - Orávik, Pribula, Babic (72. Sabo), Mazan - Szabó (59. Bernáth)

Martin Ševela (tréner Trenčína): "Spokojnosť môžeme vysloviť najmä s výsledkom. V zápase sa však vyskytli fázy, ktoré si budeme musieť rozobrať. Teší ma, že sme prejavili silu s loptou a zápas rozhodli už v prvom polčase. Je dobré, že aj po prestávke sme udržali tempo hry. Podržal nás brankár Volešák a teší ma aj výkon Gina van Kessela."

Branislav Mráz (tréner Zlatých Moraviec): "Domácemu kolektívu gratulujem k víťazstvu. My sme zaostávali v defenzíve, prehrávali osobné súboje a domácim darovali góly. Na druhej strane nám aj takáto prehra môže pomôcť. Ukázali sme, že takýmto výkonom sa viac nemôžeme prezentovať."

• Zdroj: TASR, SITA