Slovan sa dočkal v predĺžení: Dva góly Bartoviča znamenali víťazstvo Slovana nad Kazaňou

Milan Bartoviš sa raduje z gólu do siete GaripovaMilan Bartoviš sa raduje z gólu do siete Garipova Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Bratislavský Slovan dosiahol druhé víťazstvo v sezóne. Po výhre v Záhrebe po predĺžení získal ďalšie dva body za výhru po predĺžení s Kazaňou 2:1. Sobotňajšie víťazstvo belasých znamená prvý priaznivý výsledok pred domácimi divákmi v sezóne. Gólman belasých Jaroslav Janus oslavoval 24. narodeniny, bol to pre neho skvelý darček, hoci čisté konto nevybojoval.

Belasí sa opäť už v úvode museli brániť v presilovke Kazane, následne v rovnavážnom stave ich zachránil pred čistým gólom Janus. Bratislavčania hrali následne dve presilovky, vytvorili si tlak a to ich naštartovalo. V 15. min odišiel do kabín Juraj Mikúš, ktorého pred súperovou bránkou v šanci kroščekoval obranca súpera - zákrok zostal nepotrestaný, podobne ako následné držanie hokejky v podaní jedného z ruských hokejistov. Mikúš sa vrátil až na druhú tretinu.

Kazaň hrala zbytočne tvrdo a niekedy až za hranicou pravidiel, no len približne polovica faulov jej hráčov zostala potrestaná.

Bratislavský tím bol v celom priebehu zápasu aktívnejší, no dosiahol jediný gól. Stále sa ukazuje, že Slovanu chýba vyslovený strelec, ktorý by vedel mužstvo podržať v takýchto chvíľach a naštartovať. Zverenci Rostislava Čadu si dokážu vypracovať šance, zabávajú divákov, no často aj odrazené puky od brankára Kazane zbrklo zahodia a niekedy ani netrafia bránku.

Belasí sa dočkali prvého gólu v 27. minúte, keď po 5 sekundách presilovky a vyhratom buly Juraj Mikúš prihral na gól kapitánovi Bartovičovi. Gól bol výsledkom zvýšenej snahy, no Kazaň sa po góle prebrala a očividne zlepšila hru. Slovan napriek hrozil z protiútokov a diváci si mohli konečne vychutnať obojstranne skvelý hokej.

Kazani sa zvýšená aktivita oplatila a hoci belasých viackrát podržal oslavujúci brankár Janus, z nevinnej akcie inkasoval. Obukov z rohu prihral pred bránku Svitovovi a ten nemal problém vystreliť medzi gólmana a pravú tyčku.

V predĺžení Sigaleta nebezpečne pri mantineli napadol Tereščenko, za čo dostal dve minúty a Slovan mal výhodu presilovku 4 hráčov proti 3. Netrvala však dlho, po 24 sekundách šiel na trestnú lavičku aj Vondrka a nastala zaujímavá situácia, keď na ľade boli len po traja hráči. Po návrate vylúčených sa podarilo kapitánovi Slovana dostať do úniku a presným zásahom do bránky súpera rozjasal zaplnené, no nie vypredané tribúny.

"Toto je recept pred ďalšími zápasmi - výborná obrana. Šance sme mali, ale našťastie aj tie dve premenené na víťazstvo stačili," povedal po zápase gólman Slovana Jaroslav Janus.

"V sezóne sme podali zatiaľ najlepší výkon, ktorý podporil skvelým výkonom brankár Jaroslav Janus. Najväčší problém sme mali v hre piati na piati a v súbojoch jeden na jedného, kde sme odolávali a bránili veľké individuality Kazane. Celé mužstvo si zaslúži za celkový výkon poďakovanie. Takéto výkony musíme podávať aj doma," komentoval duel kouč Slovana Rostislav Čada.

"Našim problémom boli vylúčenia, niektorí hráči nepredviedli to, čo dokážu," hneval sa tréner Kazane Valery Belov.

Slovan sa predstaví najbližšie v pondelok doma proti obhajcovi Gagarinovho pohára Dinamu Moskva, vypredaný duel sa hrá o 19.00 h.

Slovan Bratislava - Ak Bars Kazaň 2:1 po predĺžení (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)

Vylúčenia: 5:7, využitia presiloviek 1:0, strely na bránku 27:23. Divákov: 9 702.

Góly: 27. Bartovič (Škoula, Mikúš), 63. Bartovič - 51. Svitov (Obukov)

Slovan Bratislava: Janus – Kutlák, Škoula, Sigalet, Mihálik, Mojžíš, Štajnoch, Mráz, Brejčák – Vondrka, Ölvecký, Miklík – Bartovič, Juraj Mikúš, Netík – Hudáček, Kukumberg, Daňo – Tomáš Mikúš, Kolena, Bakoš

AK Bars Kazaň: Garipov – Korneyev, Nikulin, Medvedev, Heshka, Panin, Osipov, Jarullin, Faizullin – Pesonen, Tereščenko, Petrov – Stapleton, Burmistrov, Varnakov – Lukoyanov, Svitov, Obukhov – Vincour, Tkachev, Golubev

Rozhodcovia: Bulanov, Ronn – Metalnikov, Sirotkin.

Milan Bartovič (útočník Slovana, autor dvoch gólov): "Celý tím dnes odviedol dobrú prácu. Škoda inkasovaného gólu, lebo sme mohli vyhrať aj za tri body. Myslím si, že sme napokon zaslúžene uspeli. Každý si uvedomoval, v akej situácii sme boli pred zápasom. Už na tréningu bolo cítiť, že chceme ísť za víťazstvom. Kazaň má výborný tím a ja verím, že týmto víťazstvom sa nakopneme. V každom súboji musíme odvádzať takýto kvalitný výkon."

Juraj Mikúš (útočník Slovana): "Po víťaznom zápase sa ľahšie rozpráva. Dva góly stačili na víťazstvo. Už v predchádzajúcom stretnutí sme nepodali zlý výkon, bol však pre nás nešťastný. Mali sme aj trocha šťastia, ale to aj súper, keďže sme si utvorili dobré šance. Smerom dopredu to nebolo zlé, ale ešte musíme zlepšiť finálnu fázu."

Viac o téme: Hokej Kazaň KHL Slovan Doma Vyhral
  • Zdroj: športky, khl.ru, TASR, SITA