Messi sa zranil pri výhre Barcelony, Real prehral v derby s Atleticom

Morata v súboji o loptu s TiagomMorata v súboji o loptu s Tiagom Zdroj: SITA

MADRID - Futbalisti Valencie zvíťazili v úvodnom sobotňajšom stretnutí 7. kola španielskej ligy nad Rayom Vallecano 1:0. V druhom zápase triumfoval úradujúci majster FC Barcelona na ihrisku Almerie 2:0 a je s plným bodovým ziskom na čele tabuľky.

Prvý gól Kataláncov strelil argentínsky kanonier Lionel Messi, ktorý však v 29. minúte musel pre zranenie opustiť ihrisko, nahradil ho Xavi.

Argentínčan predtým otvoril skóre v 21. minúte, ale o osem minút neskôr sa po dlhom šprinte pri napádaní súperovho brankára zranil a požiadal o vystriedanie. "Messi má svalové zranenie na pravom stehne," informoval oficiálny účet Barcelony na Twitteri s tým, že viac ukážu podrobnejšie vyšetrenia v nedeľu. Messi už v tejto sezóne vynechal pre problémy s ľavým stehenným svalom zápas 2. ligového kola. Barcelona hrá v utorok v Lige majstrov na pôde Celticu Glasgow.

Futbalisti Realu Madrid utrpeli v sobotňajšom večernom stretnutí španielskej Primera division prvú prehru. V 7. kole im ju v mestskom derby uštedril konkurent Atletico v pomere 0:1, keď jediný gól stretnutia pred takmer 80.000 divákmi zaznamenal už v 11. minúte Diego Costa. Real tak na lídrov tabuľky FC Barcelona a Atletico Madrid, ktorí majú zhodne po 21 bodov stráca na treťom mieste už päť bodov. V prípade, že v nedeľu Villareal vyhrá s Realom Betis Sevilla na jej ihrisku, môže klesnúť až na 4. miesto.

FC Valencia - Rayo Vallecano 1:0 (1:0)
Gól: 37. Jonas

Real Sociedad San Sebastian – FC Sevilla 1:1 (0:1)
Góly: 66. Griezmann – 18. Jairo, ČK: 85. Cala (Sevilla)

Almeria - FC Barcelona 0:2 (0:1)
Góly: 21. Messi, 56. Adriano

Real Madrid - Atletico Madrid 0:1 (0:1)
Gól: 11. Costa