Kudroč gólom do siete Staňu prispel k triumfu Novosibirsku, hladká prehra Leva

Kristián Kudroč (78-vľavo) so spoluhráčmiKristián Kudroč (78-vľavo) so spoluhráčmi Zdroj: facebook.com/hcsibir1962

MOSKVA - Slovenský hokejový obranca Kristián Kudroč prispel gólom k víťazstvu svojho tímu Sibiru Novosibirsk nad CSKA Moskva 3:2, keď v 38. minúte strelil tretí gól domácich krajanovi Rastislavovi Staňovi v bránke hostí. Strelec gólu ohrozil Staňu vo štvrtkovom dueli KHL ešte raz, slovenský gólman si však poradil napriek prehre a trom inkasovaným gólom s 32 strelami.

V prvom z deviatich štvrtkových stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy zvíťazil Amur Chabarovsk s HC Lev Praha 3:0. Po bezgólovej prvej tretine inkasovali hostia  v druhej z hokejky svojho krajana Petružálka. Stav 1:0 platil až do záveru riadneho hracieho času, v ňom ale Pražania odvolali brankára a v power play Amur dvoma gólmi pečatil svoje víťazstvo.

Dinamo Riga zvíťazilo v Novokuznecku nad miestnym Metallurgom 2:0.

Viac sa darilo inému Metallurgu: Magnitogorsk pred vlastnými fanúšikmi zdolal Traktor Čeľabinsk 3:0.

Viťaz Podoľsk sa vďaka vydarenej tretej tretine tešil z víťazstva 3:1 nad Severstaľom Čerepovec.

Chronologicky záverečné tri stretnutia priniesli zhodne triumfy hosťujúcich tímov, a to vždy 3:1. SKA Petrohrad zvíťazil na ľade Ak Bars Kazaň, Atlant Mytišči zdolal Torpedo Nižnij Novgorod a hokejisti Lokomotivu Jaroslavľ sa tešili z úspechu proti Dinamu Moskva.

Amur Chabarovsk - HC Lev Praha 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Góly: 22. a 60. Petružálek, 59. Muršak

Sibir Novosibirsk - CSKA Moskva 3:2 (0:0, 3:1, 0:1)
Góly: 31. Lehterä, 37. Romanov, 38. KUDROČ - 22 I. Filppula, 45. Širokov

Metallurg Novokuzneck - Dinamo Riga 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Góly: 15. Niživijs, 32. Džerinš

Metallurg Magnitogorsk - Traktor Čeľabinsk 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Góly: 19. a 37. Moziakin, 57. J. Grigorenko

Ak Bars Kazaň - SKA Petrohrad 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)