Neuveriteľný Jágr (41) je aj po problémoch opäť vo forme: Hrá v prvej formácii a skóruje

Jaromír Jágr v drese DevilsJaromír Jágr v drese Devils Zdroj: SITA

NEW YORK - Hokejisti New Jersey v dramatickom pondelkovom zápase NHL podľahli v Edmontone 4:5 po samostatných nájazdoch.

V riadnom hracom čase za zdolaných Devils, ktorí v ​​zápase premárnili vedenie 3:0, prvýkrát v sezóne trafili Jaromír Jágr aj Patrik Eliáš. Slávnejší český útočník otvoril skóre stretnutia a Eliáš po obrate Oilers zachránil hosťom v záverečnej minúte gólom v oslabení aspoň bod.

Jágr minulý zápas dohrával v štvrtej útočnej formácii, v dueli s Oilers ho ale tréner tímu Peter DeBoer znovu zaradil do prvej formácie po boku krajana Patrika Eliáša. A tento ťah sa čoskoro vyplatil: český útočník v tretej minúte prevzal v strednom pásme prihrávku od Marka Židlického, zaviezol puk to útočnej tretiny a strelou spomedzi kruhov cez brániaceho Jeffa Petryho skóroval.

Jágr aj v súčte so zápasmi play off nedal gól v predchádzajúcich 26 stretnutiach. Česká hokejová legenda v septembri počas kempu tímu NHL New Jersey pauzovala až dvanásť dní. Jágr sa neskôr síce zapojil do tréningov svojho klubu, ale prípravné duely vynechal.

Je za tým únava z náročného letu do zámoria. Jágr mal v úvode kempu Devils bolesti v dolnej časti tela. "Že to nie je dobré, mi bolo jasné hneď. Už preto, že sa to stalo na prvom tréningu. Asi to malo niečo spoločné s dlhým letom z Česka. Pätnásť hodín na ceste nie je sranda," povedal 41-ročný Jágr.

Opísal aj problémy, pre ktoré nútene absentoval v prípravnom kempe Devils: "Mal som problémy so svalmi na chrbte a bedre."

Najproduktívnejší Európan v histórii ligy (1688 bodov, 681 gólov) podpísal v lete ročnú zmluvu s Devils na 4 milióny dolárov. Polovicu sumy má garantovanú, druhú polovicu dostane, ak odohrá minimálne 40 zápasov.
Viac o téme: Jagr Gól Forma Devils Formácia
  • Zdroj: ČTK, športky