Senica ukončila sériu prehier: Oslabeného nováčika skolila v druhom polčase

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

DUNAJSKÁ STREDA - Prvá pätnásťminútovka priniesla bojovný futbal medzi šestnástkami, ale s chybami na oboch stranách. Na začiatku druhej desaťminútovky vystrelili na bránku Pavlík a Kalabiška, ale bez väčšieho ohrozenia.

V 30. min po súboji nešťastne spadol na rameno Habánek, ktorého museli vystriedať. V 35. min faulovali hostia pred šestnástkou Mesanoviča, avšak práve on dostal žltú kartu za hru rukou. V 40. min po faule na Jiráska videl druhú žltú kartu v stretnutí Antunovič a zamieril pod sprchy. Prvý polčas sa skončil strelou Kóňu, ktorú domáci gólman Belic bezpečne chytil.

Oslabení domáci sa od druhého polčasu stiahli na vlastnú polovicu, vpredu sa snažil osamotený Mesanovič. Obrana DAC vydržala do 58. min, keď skóre zápasu otvoril Tsoumou. O minútu neskôr po spätnej prihrávke mohol zvýšiť Kóňa, nastrelil však brvno bránky domácich. Málovídaná situácia nastala v 72. min. Po získaní lopty išiel na domácu bránku Tsoumou, pred šestnástkou ho fauloval brankár Belic, ktorý dostal červenú kartu. Jeho miesto v bránke zaujal obranca Matúš, keďže Dunajská Streda už mala vyčerpané všetky striedania. V 75. min zahrávali hostia priamy kop, Matúš loptu len vyrazil pred Kóňu, ktorý zvýšil na 2:0 pre hostí. V posledných minútach to ešte skúšali hosťujúci Kóňa aj Hiago, ale ich pokusy leteli nad svätyňu.

FK DAC 1904 Dunajská Streda - FK Senica 0:2 (0:0)
Góly: 58. Tsoumou, 75. T. Kóňa, ŽK: 19. Antunovič, 35. Mesanovič - 25. Tsoumou, 71. P. Pavlík, ČK: 40. Antunovič po druhej ŽK, 72. Belic (obaja DAC) za faul, rozhodovali: Pavlík - Cuninka, Bóllo

D. Streda: Belic - Vitório da Silva, D. Hudák, Matúš, L. Beňo - Boya (70. Steinhübel) - E. Ujlaky, Antunovič, M. Sedlák (46. Kwin Amban) - Michal Gašparík, Mesanovič (57. Szarka)

Senica: Šulla - Habánek (37. J. Križko), P. Pavlík, Brabec, P. Čermák - Jaroslav Diviš (59. M. Zeman), T. Kóňa, Jirásek, Kalabiška - Hiago, Tsoumou (88. Komara)

Mikuláš Radványi, tréner Dunajskej Stredy: "Karty boli rozdané tak, že Senica musela za každú cenu vyhrať. Potrebovala sa nakopnúť a DAC bol k tomu ideálnym súperom. Kto futbalu rozumie, videl, čo sa na ihrisku dialo. K zápasu viac nemám čo dodať. Keby som niečo povedal, asi by som bol za to potrestaný."

Eduard Pagáč, tréner Senice: "Pre nás to bol veľmi dôležitý zápas. Potrebovali sme streliť gól a neinkasovať. Podarilo sa nám to, hoci začiatok bol z našej strany trošku rozpačitý. Hrali sme v kŕči, neskôr sme ale dominovali a zaslúžene zvíťazili."