Trenčín pripravil Popradu ďalšiu prehru: Hrdinom Dukly dvojgólový Mikula

Ján Lašák a Tomáš Komínek sa pokúšajú zabrániť skórovať JabrockémuJán Lašák a Tomáš Komínek sa pokúšajú zabrániť skórovať Jabrockému Zdroj: SITA

TRENČÍN - Trenčania mali výborný vstup do zápasu, keď protivníka pritlačili a už v 1. minúte vďaka Kútnemu aj skórovali. Podtatranci sa potom postupne dostali do hry, obe mužstvá predvádzali snaživý hokej, ale do čistých šancí sa príliš často nedostávali.

Gólový stav sa preto opäť menil až v polovici stretnutia, keď najskôr Sýkora vyrovnal, aby sa už o 12 sekúnd Mikulovou zásluhou domáci znovu ujali vedenia.

V záverečnej tretine to bol už najmä boj o každý kúsok ľadu. Obaja súperi mali niekoľko šancí na úpravu skóre, najväčšiu z nich v 54. minúte domáci Petrovický, ale zblízka nastrelil žŕdku. V závere zápasu sa Popradčania odhodlali k hre bez brankára a počas nej Mikula gólom do prázdnej bránky pečatil trenčianske víťazstvo.

Dukla Trenčín - HK Poprad 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Góly: 1. Kútny (Troliga, R. Lintner), 30. O. Mikula (Čerešňák, Novajovský), 60. O. Mikula (R. Petrovický, R. Lintner) - 29. T. Sýkora (R. Suchý)
Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Boman (FIN), Kubuš - Holienka, Valach, 1172 divákov

Trenčín: J. Lašák - Ďurčo, R. Lintner, Novajovský, Čerešňák, Bagin, Pozník, M. Nemčík - Komínek, Rastislav Pavlikovský, R. Petrovický - Kútny, O. Rusnák, Troliga - L. Klíma, T. Klíma, O. Mikula

Poprad: Sidor - R. Suchý, Gáborčík, Fabian, M. Kurali, Jáchym, Kasík - Jabrocký, Štals, A. Lapšanský - Paločko, S. Takáč, A. Kroták - Mlynarovič, L. Paukovček, T. Sýkora

Roman Chatrnúch, asistent trénera Trenčína: "Tento pre nás veľmi dôležitý zápas sme začali dobre a rýchlo sme vyťažili prvý gól. Potom sme sa však dostali do kŕča, pričom súper sa postupne zlepšoval. Našťastie v ďalšom priebehu sa nám opäť podarilo odskočiť o gól a nakoniec naše víťazstvo ubrániť. S predvedenou hrou však nemôžeme vyjadriť spokojnosť."

Valdimír Turan, asistent trénera Popradu: "Prišli sme s predsavzatím bodovať, ale odhodlanie hráčov pravdepodobne zostalo v kabíne. Veľmi rýchlo sme dostali gól, ktorý ovplyvnil ďalší vývoj zápasu. Napriek tomu, že sa nám podarilo ešte vyrovnať, naše ďalšie šance sme už nedokázali využiť a na rozdiel od nás sa domácim podarilo ešte pridať ďalšie góly."