Prešľap slovenskej hviezdy: Najdrahší hráč Stoch nedal dve penalty v jednom zápase

Miroslav Stoch a Eyal Meshumar v súboji o loptuMiroslav Stoch a Eyal Meshumar v súboji o loptu

SOLÚN - Slovenský futbalový reprezentant Miroslav Stoch prispel k víťaznému obratu gréckeho tímu PAOK Solún proti izraelskému Maccabi Haifa vo štvrtkovom stretnutí 3. kola hlavnej fázy futbalovej Európskej ligy UEFA 2013/2014, a to ešte v prvom polčase nepremenil dva pokutové kopy.

PAOK otočil duel L-skupiny z 0:2 na 3:2. Stoch, ktorý bol na ihrisku do 87. min, prihral Ninisovi v 39. min na vyrovnávajúci gól na 2:2 z rohového kopu, ktorý nasledoval po jeho prvom nepremenenom pokutovom kope. Dvadsaťštyriročný rodák z Nitry tesne pred polčasovou prestávkou v 45. min zahodil ďalšiu "jedenástku".

"Toto je niečo, čo sa mi ešte nestalo. Pevne verím, že sa mi už ani nikdy nestane," uviedol Miroslav Stoch. Slovenský reprezentant bol napriek nepremeneným pokutovým kopom jedným z najlepších hráčov zápasu.

Hral s veľkou chuťou a neustále hrozil obrane Maccabi. Práve Stoch bol na začiatku akcie, na konci ktorej rozhodol o výsledku 3:2 Salpingidis. Solúnčania strhli víťazstvo na svoju stranu a sú po troch kolách L-skupiny jej lídrami.

"Ukázali sme, že sme silný kolektív. Nepoložilo nás ani dvojgólové manko na začiatku stretnutia. Som nesmierne šťastný, že po nepremenených penaltách ma mužstvo i diváci podržali, neustále nám fandili a my sme sa odvďačili víťazstvom, ktoré v konečnom zúčtovaní môže znamenať veľmi veľa," doplnil Stoch.

Nitriansky odchovanec hral do 87. minúty. Z trávnika odišiel za mohutného potlesku fanúšikov. "Veľmi si cením, že diváci tlieskali. Po takom hektickom priebehu to bol nezabudnuteľný pocit," dodal Stoch.

Stoch prišiel do Solúnu v lete na hosťovanie z Fenerbahce Istanbul a zarába najviac z celého tímu.

Viac o téme: Stoch Miroslav Solún Penalty