Neapol šokujúco podľahol Parme: Hamšík sa zranil a odohral len pár minút

Marek Hamšík v súboji s Felipem z ParmyMarek Hamšík v súboji s Felipem z Parmy Zdroj: SITA

RÍM - Futbalisti SSC Neapol v sobotu doma nečakane prehrali s Parmou 0:1 v stretnutí 13. kola najvyššej talianskej súťaže Serie A. O šok na štadióne San Paolo sa postaral v 81. min útočník Antonio Cassano. Neapol si pripísal druhú ligovú prehru v rade, pričom v týchto dvoch súbojoch nestrelil ani gól. Slovenský stredopoliar Marek Hamšík odohral v drese domáceho tímu len deväť minút, na ihrisko sa dostal v 68. min, ale pre zranenie musel striedať v 77. min. Neapolčanom patrí v tabuľke Serie A tretie miesto so ziskom 28 bodov a štvorbodovým mankom na vedúci AS Rím, ktorý má ešte zápas k dobru.

Futbalisti Chieva Verona zvíťazili v sobotňajšom mestskom derby v rámci 13. kola talianskej Serie A nad domácim Hellasom 1:0. Víťazný gól strelil v tretej minúte nadstaveného času slovinský krídelník Dejan Lazarevič. Chievo sa vďaka víťazstvu dostalo z dna tabuľky pred Cataniu, tá má však rovnký počet 9 bodov a k dobru jeden zápas.

AC Miláno - FC Janov 1:1 (1:1)
Góly: 4. Kaká - 8. Gilardino (z pok. kopu), ČK: 35. Manfredini (Janov)