Zázračné prebudenie Slovana nestačilo: Belasí zbabrali polovicu zápasu v Omsku

Bratislavský Slovan ukončil svoj trip prehrou na ľade OmskuBratislavský Slovan ukončil svoj trip prehrou na ľade Omsku Zdroj: hcslovan.sk

OMSK - Hokejisti Slovana Bratislava prehrali aj vo štvrtom zápase štvrtého tripu naa klziskách súperov v KHL na ľade ruského tímu Avangard Omsk 2:4. V prvých dvoch tretinách strelili domáci po dva góly, v tretej časti dvakrát prekonali domáceho gólmana belasí.

Slovan Bratislava v predchádzajúcich troch zápasoch proti Avangardu zvíťazil - v minulej sezóne doma 4:2 a vonku 3:2 po samostatných nájazdoch, v aktuálnom ročníku pred vlastnými fanúšikmi 3:1.

Belasí na tripe v piatok zvíťazili nad Jugrou Chanty-Mansijsk 1:0 po samostatných nájazdoch, v nedeľu prehrali vysoko 1:8 na ľade Avtomobilistu Jekaterinburg a v utorok nestačili na Barys Astana a podľahli 1:6. Slovanu patrí v tabuľke Západnej konferencie KHL 13. miesto s 33 bodmi z 30 duelov.

V drese domácich nastúpili obaja Slováci - Ivan Baranka, ktorý dal aj gól, a Štefan Ružička.

Najbližšie sa Slovan predstaví v pondelok 2. decembra o 19.00 h doma proti Severstaľu Čerepovec.

Belasí si pred zápasom verili, veď minulý týždeň v Bratislave zdolali Omsk 3:1. Slovan nastúpil do zápasu sebavedomo, no podľa predstáv trénera hral len do prvého gólu. Vytvoril si aj šance, pred súperovým brankárom bol aj Marko Daňo, no slovanisti chceli až príliš a chýbala im pohoda na hokejkách. Stále platí, že Bratislavčania doplácajú na nedôraz v obrane, o odrazené puky sa majú starať beci. Ak sa im to nepodarí, gólman je bezmocný.

Z tejto situácie inkasovali belasí prvý gól. Druhý padol pred prestávkou "do šatne" a hneď aj po návrate z kabín belasí inkasovali, tento raz z hokejky Slováka Ivana Baranku. Belasých v ďalšom priebehu viackrát podržal excelentnými zakrokmi gólman Jaroslav Janus. Hoci inkasoval toľko gólov, je najlepśím hráčom Bratislavčanov.

Štvrtý gól dostalo rozhodené slovenské mužstvo v 33. min, keď hráči Omska si doslova vykrútili obranu súpera aj Janusa a Popov zakončil do prázdnej bránky. Po dvoch tretinách mal Omsk v štatistikách 30 striel, Slovan len sedem pokusov.

V kabíne sa cez prestávku asi riadne dohováralo do svedomia, keďže belasí nastúpili v tretej tretine s väčšou aktivitou. Viac streleckých pokusov, prieniky slovanistov, no treba priznať aj stratu motivácie domácich. Slovan si aspoň napravil chuť, dokázal, že hrať vie a skorigoval výsledok na pohodových 2:4.

Najprv nerozchytaný gólman Omska Kostin akoby podcenil únik dvoch na jedného a po asistencii kapitána Bartoviča znížil strelec Netík. V 56. min pridal Slovan druhý gól, Bakoš príklepom prekonal ruského gólmana.

Avangard Omsk - Slovan Bratislava 4:2 (2:0, 2:0, 0:2)
Góly: 13. Kurianov (Ľamin), 20. Širokov (Kurianov, Kuľaš), 22. BARANKA (A. Popov), 35. A. Popov (S. Kosticyn) - 47. Netík (Bartovič), 56. M. Bakoš (Sersen)
Vylúčení: 9:11 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kadyrov, Anisimov - Meňších, Čubykin (všetci Rus.), 6780 divákov

Omsk: Kostin - Kuľaš, Pivcakin, Baranka, Blaťák, Gončarov, Ľamin, Poleščuk - S. Kosticyn, D. Siomin, Kazakov - Perežogin, A. Popov, Ružička - S. Širokov, Kurianov, A. Ivanov - S. Kalinin, Žerebcov, Berdnikov - Baďukov

Slovan: Janus - Sersen, Mojžíš, Škoula, V. Mihálik, Štajnoch, J. Brejčák, Sigalet - Netík, Bližňák, Bartovič - Miklík, Ölvecký, Radivojevič - M. Bakoš, Kukumberg, L. Hudáček - T. Mikúš, A. Šťastný, Matoušek - M. Daňo

Rostislav Čada (tréner Slovana): "Máme veľmi úzky káder a počas reprezentačnej pauzy sme mali v národných tímoch až sedem hráčov. Napriek tomu sme v prvých štyroch stretnutiach doma trikrát zvíťazili a podarilo sa nám bodovať tiež v Chanty-Mansijsku. Bohužiaľ, v dueloch na tripe sme stratili troch hráčov základnej zostavy z dôvodu zranenia. V zápasoch nám chýbal pohyb a silový prejav. Dnes sme dosť bojovali, výborný výkon podal gólman Janus. Napriek tomu odchádzame s prehrou 2:4."

• Zdroj: športky, SITA