VIDEO Aj majster tesár sa raz utne: Pozrite, čo dokázal zahodiť kanonier Barcelony!

Alexis Sánchez a Mariano Sanchez Alexis Sánchez a Mariano Sanchez Zdroj: SITA

BARCELONA - Futbalisti katalánskeho veľkoklubu FC Barcelona prerušili minisériu dvoch prehier a v piatkovom prvom osemfinále Španielskeho kráľovského pohára zdolali treťoligovú Cartagenu 4:1. Triumf favorita sa však nerodil ľahko, domácich dostal do vedenia Fernando Rodriguez v 16. minúte, hostia odpovedali dvoma gólmi Pedra a ujali sa vedenia.

Potom mohol dramatický zápas rozhodnúť v 73. minúte kanonier a veľká reprezentačná opora Chile Alexis Sánchez, ktorý trestuhodne nezužitkoval skvelú prihrávku od spoluhráča Montoyu. Útočník Barcelony spálil šancu, ktorú snáď bolo ťažšie zahodiť ako premeniť. Následná reakcia kouča Barcy Martina hovorí jasnou rečou. Barcelona však blamáž nedopustila, strelecké zásahy Fábregasa a Dongoua rozhodli napokon o hladkom triumfe 4:1, odveta je na programe 17. decembra na Nou Campe.