Neapol bez Hamšíka neudržal dvojgólové vedenie, AC nestačili ani dva zásahy Balotelliho

Mario Balotelli a Federico Ceccherini v súboji o loptuMario Balotelli a Federico Ceccherini v súboji o loptu Zdroj: SITA

RÍM - Futbalisti AC Miláno nenadviazali na víťazstvo v Catanii a stratili body v piatom z posledných šiestich zápasov. Dnes prišli o skoré vedenie a nakoniec na ihrisku Livorna až tesne pred koncom zachránili remízu 2:2.

AC Miláno minulý týždeň v Catanii (3:1) ukončilo päťzápasové čakanie na víťazstvo v Serii A, ale dnes nadviazalo skôr na predchádzajúce výkony. V Livorne síce po zásahu Maria Balotelliho zo siedmej minúty viedlo, lenže súper, ktorý bol pred dnešným duelom len o skóre nad zostupovým pásmom, výsledok otočil.

V 26. minúte sa najprv presadil Luca Siligardi a ten istý hráč trinásť minút po zmene strán pripravil aj gól pre druhého útočníka Paulinha. AC zachránil aspoň remízu sedem minút pred koncom z priameho kopu Balotelli, ktorý v závere ešte nastrelil brvno.

Milánsky tím má vo vyrovnanom strede tabuľky po dnešku na ôsmej priečke pred šestnástym Livornom len päťbodový náskok, zato na prvý Juventus stráca 22 bodov .

Neapol bez zraneného slovenského kapitána Mareka Hamšíka iba remizoval doma s Udinese 3:3 a na vedúci tím tabuľky Juventus Turín stráca už 8 bodov.

SSC Neapol - Udinese Calcio 3:3 (2:1)
Góly: 38. a 41. Pandev, 71. Džemaili - 45. Fernandez (vl.), 70. Fernandes, 81. Basta

Livorno - AC Miláno 2:2 (1:1)
Góly: 26. Siligardi, 58. Paulinho - 7., 84. Balotelli. 11.000 divákov.

• Zdroj: ČTK, TASR