Parádny gól v sieti Česka: Salák nemal na perfektnú otočku žiaden nárok

Linus Klasen predviedol proti Salákovi skutočnú paráduLinus Klasen predviedol proti Salákovi skutočnú parádu Zdroj: internet

BRATISLAVA - Hokejisti Švédska sa v rámci prípravy na olympijský turnaj v Soči stretli s českou reprezentáciou. V druhom zápase Severanov na turnaji Channel One Cup padli v riadnom hracom čase iba dva góly.

Na presilovkový zásah Johanssona odpovedal v tretej tretine Kousal a keďže pred zrakmi 3352 divákov nerozhodlo ani predĺženie, nasledovali samostatné nájazdy. V druhej sérii sa za stavu 1:0 pre Česko k slovu sa dostal Linus Klasen. Útočník Luley, ktorý v štyroch zápasoch okúsil v drese Nashville Predators i NHL, sa blysol fantastickou parádou. Na Alexandra Saláka v bráne Česka naznačil dlhú kľučku do ľavej strany, v tom rýchlo zabrzdil puk si pomedzi nohy prehodil vpravo a svoj nájazd pohodlne bekhendom zakončil do prázdnej brány.

Najkrajší moment stretnutia Švédom na triumf nestačil. V tretej sérií svoj nájazd premenil Roman Červenka, Andreas Thuresson zaváhal a tak Švédi po prehre s Ruskom neokúsili chuť víťazstva ani v súboji s Českom.

• Zdroj: športky, nb