VIDEO Bojovala s vypätím všetkých síl, no nepríjemne zaváhala: Slovenka zostala veľmi sklamaná

Rebecca ŠramkováRebecca Šramková Zdroj: TASR/Martin Baumann

PARÍŽ - Slovenská tenistka Rebecca Šramková neuspela v 1. kole dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros. Na parížskej antuke prehrala v pozícii kvalifikantky s Američankou Amandou Anisimovovou 6:7 (6), 4:6. V tajbrejku nevyužila setbal.

Šramková v úvode zápasu stratila podanie a prehrávala 1:4. V ďalších minútach vďaka zlepšenej hre vyrovnala na 4:4 a vynútila si tajbrejk, v ktorom mala za stavu 6:5 k dispozícii setbal. Anisimovová však následne získala tri body za sebou a úvodné dejstvo sa stalo jej korisťou. Američanka mala navrch v dlhších výmenách, jej údery mali ideálnu dĺžku.

V druhom sete sa vďaka rýchlemu brejku ujala vedenia 4:2. Šramková síce vyrovnala na 4:4, no v deviatom geme ju Anisimovová vďaka sérii kvalitných returnov opäť brejkla a duel už dotiahla do víťazného konca.

Šramková tak rovnako ako v roku 2022 pri premiére v hlavnej súťaži stroskotala v Paríži na úvodnej prekážke. Tohtoročná antuková sezóna však bola pre ňu najúspešnejšia v kariére. Na 1000-ke v Ríme postúpila z kvalifikácie až do osemfinále a premiérovo sa dostala do elitnej svetovej stovky.

Českí fanúšikovia sú spokojní

Česká tenistka Marie Bouzková postúpila do 2. kola dvojhry. V úvodnom kole vyradila na parížskej antuke nasadenú 29-ku Rusku Veroniku Kudermetovovú 6:2, 6:4. Šampiónka z roku 2017 Lotyška Jelena Ostapenková ako nasadená deviatka zvíťazila nad Rumunkou Jacqueline Adinou Cristianovou 6:4, 7:5.

Ďalej ide aj Japonka Naomi Osaková, štvornásobná grandslamová šampiónka zdolala Talianku Luciu Bronzettiovú 6:1, 3:6, 7:5. V treťom sete premrhala náskok 4:0, no v koncovke napokon slávila úspech.

Jej ďalšou súperkou bude víťazka duelu medzi najvyššie nasadenou obhajkyňou titulu Poľkou Igou Swiatekovou a domácou Francúzkou Leoliou Jeanjeanovvou. Dánka Clara Tausonová vstúpila do turnaja triumfom 6:2, 6:3 nad Nemkou Tatjanou Mariovou.