Jurčo si bleskovo podmanil Detroit: Nad kumštom mladíka krútia hlavou legendy

Tomáš Jurčo prekonáva gólmana TorontaTomáš Jurčo prekonáva gólmana Toronta Zdroj: SITA

DETROIT - Početné zranenia v tíme Detroitu Red Wings i slabšia forma viacerých útočníkov otvorili dvere do sveta veľkého hokeja košickému odchovancovi Tomášovi Jurčovi.

Dvadsaťročného Jurča si Red Wings vybrali v druhom kole draftu v roku 2011. Po roku v tíme Saint John Sea Dogs a sezóne v Grand Rapids Griffins patril dvadsaťročný útočník k oporám Griffins i v aktuálnom ročníku. V 26 zápasoch nazbieral 27 bodov, čím si výrazne vypýtal pozvánku do prvého tímu.

V premiérovom stretnutí odohral takmer 17 minút, no do štatistík si pri prehre 0:3 s Tampou Bay pripísal iba jednu strelu. V ďalších troch dueloch sa Jurčov čas na ľade znížil na 11 až 13 minút, no kúzelník s pukom sa dokázal presadiť bodovo.

Prvý gól v NHL strelil do siete Anaheimu, keď zúžitkoval perfektnú prihrávku Drew Millera.

Druhý zásah zaznamenal v súboji proti Torontu. Na konci prvej tretiny vybojoval puk v útočnom pásme Toronta, rýchlo sa presunul pred bránu Jamesa Reimera, kde si počkal na puk od Rileyho Sheahana. Gólmana domácich oklamal rýchlou otočkou a strelil nádherný gól na 3:1.

Hokejová legenda a tréner Maple Leafs Randy Carlyle, ktorý má ako hráč na konte v NHL 1055 zápasov neveril vlastným očiam. Pri pohľade na záznam Jurčovho kúsku nechápajúc krútil hlavou podobne ako vypredané torontské Air Canada Centre.

• Zdroj: športky, nb, nhl.com