Ďalšie zlyhanie United: Giggsov vlastenec pri už tretej prehre Manchestru za sebou!

Patrice Evra a Fabio Borini vo vzdušnom súbojiPatrice Evra a Fabio Borini vo vzdušnom súboji Zdroj: SITA

SUNDERLAND - Ďalšie nepríjemné prekvapenie pripravili futbalisti slávneho Manchestru United svojim fanúšikom, keď v rámci anglického Ligového pohára nečakane prehrali úvodný semifinálový duel na pôde Sunderlandu 1:2.

Futbalisti Manchestru United dva dni po krachu v Anglickom pohári tak budú odvracať vyradenie aj v druhej domácej pohárovej súťaži, odveta v Manchestri je na programe 22. januára.

Domácemu tímu pomohol v nastavení prvého polčasu do vedenia vlastný gól hviezdneho Ryana Giggsa. Nemanja Vidič v úvode druhého polčasu síce vyrovnal, ale o víťazstvo aktuálne posledného tímu Premier League rozhodol z penalty za faul Fabio Borini.

Sunderland, ktorý v štvrťfinále nečakane vyradil londýnsku Chelsea (2:1), má tak pred odvetou aké také vyhliadky aj na prekvapivú finálovú účasť. Naopak tápajúci Manchester United prehral na pôde súpera už svoje tretie súťažné stretnutie za sebou, po novoročnej ligovej porážke s Tottenhamom sa v nedeľu slávny veľkoklub porúčal z tretieho kola Anglického pohára po domácej prehre so Swansea.

Sunderland - Manchester United 2:1
Góly: 45. Giggs (vlastný), 64. Borini z penalty - 52. Vidič)

• Zdroj: ČTK, športky