Manchester doma nezvládol zápas s Tottenhamom: Arsenal zostáva na čele, Škrtel sa tešil z víťazstva

Yaya Touré skóruje do siete SwanseaYaya Touré skóruje do siete Swansea Zdroj: SITA

LONDÝN – V prvom stredajšom zápase 20. kola najvyššej anglickej futbalovej ligy zvíťazil Manchester City na ihrisku Swansea City 3:2. Do roku 2014 nevykročil šťastnou nohou Manchester United, ktorý prehral na domácom štadióne Old Trafford s Tottenhamom 1:2.

Vedúcu pozíciu si udržali hráči Arsenalu Londýn, ktorí zdolali Cardiff 2:0. "Kanonieri" sa presadili až v závere duelu, keď v 88. minúte otvoril skóre Nicklas Bendtner a v druhej minúte nadstaveného času upravil na 2:0 Theo Walcott. Z troch bodov sa tešil aj slovenský reprezentant Martin Škrtel, jeho Liverpool zvíťazil nad Hull City 2:0 a figuruje na štvrtej priečke tabuľky.

Manchester United - Tottenham 1:2 (0:1)
Góly: 67. Welbeck - 34. Adebayor, 66. Ch. Eriksen

Swansea – Manchester City 2:3 (1:1)
Góly: 45.+2 a 90.+1 Bony – 14. Fernandinho, 58. Toure, 66. Kolarov

Arsenal – Cardiff 2:0 (0:0)
Góly: 88. Bendtner, 90.+2 Walcott

Crystal Palace – Norwich 1:1 (1:1)
 Góly: 44. Puncheon (11m) – 39. Johnson