Mountfield prelomil sériu prehier, Zvolen opäť trápila koncovka

Jan PlatilJan Platil Zdroj: hkmzvolen.tipsportextraliga.sk

MARTIN - Súboj mužstiev, ktorým sa zatiaľ v novom roku nedarilo, našiel v úvodnom dejstve v lepšej forme martinských hokejistov. Začali vo svižnom tempe, puk mali častejšie na hokejkách a presadili aj strelecky.

Skóre otvoril v 6. minúte Ďatelinka strelou od modrej čiary. Potom úspešne zasiahol brankár hostí po strelách Klímu, Galamboša či Važana. Majster sa len pomaly rozbiehal a dlho jeho hráčov nebolo na ľade vidieť. V 15. minúte vybojoval Cíger puk pri mantineli a následnú ideálnu prihrávku pretavil Rožník do druhého gólu domácich. Až potom kontrovali aj hostia. Strelu P. Zuzinu v 16. minúte a Mančáka o minútu neskôr ešte Čech zlikvidoval, ale pred koncom prvej tretine bol bezmocný po krásnej individuálnej akcii Chovana - 2:1.

Aj úvod druhého dejstva patril Martinu. V 23. minúte po kombinácii druhého útoku Klíma zabezpečil pre MHC opäť dvojgólový náskok. V polovici stretnutia sa hostia len s vypätím všetkých síl ubránili náporu domácich. Nedáš - dostaneš sa tak potvrdilo v 36. minúte, keď Zvolen využil presilovku 5 proti 3 a Podkonický znížil. Presný zásah hostí povzbudil a do konca druhej tretiny sa hralo v ich réžii. Gól však už nepadol, a tak viedol Martin tesne 3:2.

Martinskí hokejisti trestuhodne v úvode tretej tretiny premrhali 5-minútovú presilovku. Domáci následne akoby kondične odpadli a nad vodou ich držal len výborný Čech, ktorý privádzal strelcov hostí do zúfalstva. Záver zvládol Martin veľmi dobre takticky a hosťom sa nepodarilo vyrovnať ani pri hre bez brankára.

MHC Mountfield Martin - HKM Zvolen 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)
Góly: 6. I. Ďatelinka (J. Cíger, Rožník), 15. Rožník (J. Cíger, Rusina), 23. L. Klíma (Fujerík, Themár) - 19. Michal Chovan (Obšut), 36. A. Podkonický (Brabenec, Obšut)
Vylúčení: 5:4 na 2 min, navyše: Škvaridlo (Zvolen) 5+DKZ za úder lakťom, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Romasko (Rus.), Baluška - Korba, M. Orolín, 2000 divákov

Martin: J. Čech - Matejka, P. Smrek, I. Ďatelinka, A. Novotný, Tupý, Rusina - Brcko - Markovič, Galamboš, Važan - Themár, Fujerík, L. Klíma - Rožník, Kolena, J. Cíger

Zvolen: M. Šimko - Obšut, L. Pokovič, Hraško, Pospíšil, Ťavoda, J. Mucha, Pichnarčík, Martin Ďaloga - P. Zuzin, Brabenec, Michal Chovan - Ľ. Zuzin, A. Podkonický, Škvaridlo - Mančák, Bortňák, V. Baláž - Puliš, M. Jurík, Čanky

Daniel Babka, tréner Martina: "Snažili sme sa vstúpiť do zápasu aktívne. To sa nám aj podarilo, veľmi dobre sme korčuľovali a strelili sme dva góly. Potom sme zabudli na zadné vrátka a dovolili sme Zvolenu znížiť. V druhej tretine pokračoval bojovný výkon z oboch strán. V tretej časti nám dochádzali sily a v závere sme bojovali na hranici našich možností. Podržal nás brankár Čech a stálo pri nás aj šťastie."

Jaroslav Török, asistent trénera Zvolena: "Martin podal v prvej tretine veľmi dobrý výkon. Mal výborný pohyb, dostal nás pod tlak. Naopak naša hra nezniesla žiadne kritériá a bola najslabšia odkedy sme s pánom Šuplerom pri mužstve. Po dôraznom dohovore v kabíne sme spravili zmeny v zostave, ktoré nám prospeli. Mysleli sme, že to prinesie obrat. Miesto toho sme po chybe inkasovali tretíkrát. V tretej tretine sme chceli niečo spraviť s výsledkom, mali sme výraznú prevahu, niekoľko vyložených šancí, ale nevyužili sme ich."

• Zdroj: TASR, SITA